زهره قایینی، کارشناس ارشد کتابداری، نویسنده، پژوهشگر و کارشناس ادبیات کودکان از پایه‌گذاران موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و یکی از دو نویسنده اصلی مجموعه ده جلدی تاریخ ادبیات کودکان، نویسنده کتاب تصویرگری کتاب‌های کودکان است. او دو دوره رییس هیات داوران جایزه هانس کریستین اندرسن بوده و تاکنون در داوری شماری از مسابقات جهانی ادبیات کودکان شرکت داشته است و هم اکنون سرپرست موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و پروژه با من بخوان است .

نهضت قریشی‌نژاد، دانش‌آموخته حقوق قضایی، دبیر ادبیات در آموزشگاه‌های اصفهان، عضو هیات مدیره انجمن دوستداران ادبیات کودکان ونوجوانان اصفهان و از مروجان و کارشناسان با سابقه ادبیات کودکان به شمار می‌آید. او بیش از دو سال است که با پروژه با من بخوان همکاری دارد و در سال ۹۲-۹۳ مسئول پروژه با من بخوان در یزد بود و هم اکنون مسئولیت این پروژه را در شهرهای بم و اصفهان به عهده دارد.

مریم اخگری، کارشناس ارشد رشته کامپیوتر از آلمان، سابقه تدریس زبان فارسی به روش خلاق به مخاطبان دو زبانه در کشور آلمان و شاهنامه خوانی با کودکان. آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودکان و بلندخوانی، آموزش خلاق و آواورزی و الفباورزی در طرح با من بخوان. در حال حاضر مسئول اجرایی طرح با من بخوان در استان خراسان جنوبی است.

مهری سرلک صفایی، دانش‌آموخته ریاضی و جامعه شناسی، بازنشسته وزارت آموزش و پرورش با پیشینه تدریس به دانشجویان تربیت معلم و دبیران آموزشگاه‌ها‌، عضو گروه ترویج شورای کتاب کودک، کارشناس ادبیات کودکان و پژوهش دانش‌آموزی، آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودکان و بلندخوانی، محیط‌زیست و مهارت‌های زندگی در طرح با من بخوان. در حال حاضر از ناظران طرح با من بخوان در استان خراسان جنوبی است.

سپیده آرمین، دانش‌آموخته رشته شیمی، عضو گروه بررسی نشریات کودک شورای کتاب کودک، عضو گروه ترویج فرهنگنامه کودک و نوجوان و ترویج کتاب‌خوانی در خانه کتابدار، با پیشینه قصه‌گویی و کتابخوانی و کتابداری در آموزشگاه های ابتدای مناطق ۲و ۵ و ۶ آموزش و پرورش تهران، تدریس کتاب‌خوانی و قصه‌گویی برای مربیان در آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، مادران قصه‌گو شهرداری و آموزش پروژه پژوهش مشارکتی به کودکان و آموزگاران. در حال حاضر  آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودکان و بلندخوانی در طرح با من بخوان و مسئول اجرایی طرح با من بخوان در چند مرکز کودکان کار و خیابان در تهران و استان سیستان و بلوچستان است.

فرشته دباغ، کارشناس روانشناسی بالینی، ۱۷ سال همکاری با آموزش و پرورش در حوزه‌ی ترویج کتابخوانی، عضو شورای کتاب کودک، عضو گروه ترویج کتاب‌خوانی در خانه کتابدار با پیشینه‌ی کار در حوزه‌ی کودک بیمار، در حال حاضر  آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودکان و بلندخوانی در طرح با من بخوان و مسئول اجرایی طرح با من بخوان در خانه فرهنگ و خانه‌ی کودک محمودآباد است.

مهتاب مقدم، دانش‌آموخته علوم ارتباطات اجتماعی، عضو گروه بررسی نشریات کودک شورای کتاب کودک، عضو گروه ترویج کتاب‌خوانی در خانه کتابدار، با پیشینه قصه‌گویی و کتابخوانی و کتابداری در آموزشگاه‌های ابتدایی مناطق ۱و ۲ و ۳ و ۵ و ۶ آموزش و پرورش تهران، در حال حاضر آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودکان و بلندخوانی در طرح با من بخوان و مسئول اجرایی طرح با من بخوان در شعبه‌ی تهران بنیاد کودک است.

الهه سیاوشیان، دانش آموخته‌ی رشته‌ی زبان انگلیسی، عضو رسمی شورای کتاب کودک، سرپرست گروه بررسی نشریات شورای کتاب کودک، با پیشینه‌ی قصه گویی و کتابخوانی به مدت ۱۵ سال در مدارس مناطق ۱، ۲، ۶ و ۷، همکاری با خانه‌ی کتابدار و فرهنگسراهای مختلف در جهت تدریس به مربیان و اولیا و شرکت در طرح مادران قصه‌گو و کار کتابخوانی.
در حال حاضر آموزشگر کارگاه‌های ادبیات کودک و بلندخوانی در طرح با من بخوان و مسئول اجرایی طرح در منطقه‌ی کوهدشت استان لرستان است.

افسانه اشرفی، کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی. در حال حاضر در بخش ترجمه گزارش‌های طرح با من بخوان با موسسه همکاری دارد.

شبنم عیوضی، کارشناس علوم و صنایع غذایی، کارشناس ادبیات کودکان، عضو گروه‌های بررسی شورای کتاب کودک، مسئول سایت کتابک موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان. در حال حاضر مسئول گزینش کتاب‌های با کیفیت و تهیه دستنامه و راهنمای فعالیت برای کتاب‌های برگزیده در طرح با من بخوان است.

فاطمه سیف اشرفی، کارشناس گرافیک و طراحی پارچه، عضو شورای کتاب کودک و موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، باییشینه عضویت در گروه بررسی تصویر شورای کتاب کودک، قصه‌گویی و نقاشی با کودکان. در حال حاضر مسئولیت صفحه‌آرایی دستنامه‌های با من بخوان و گزارش‌های سالانه طرح و همچنین همکاری در گزینش کتاب برای طرح با من بخوان در مناطق گوناگون را بر عهده دارد.

زینب آقایی، کارشناس ارشد جامعه‌شناسی، عضو شورای کتاب کودک، با پیشینه آموزشگری کارگاه‌های کتابداری و بلندخوانی در طرح با من بخوان، همکاری در گروه بررسی دانش اجتماعی و زندگینامه در شورای کتاب کودک، راهنمای موزه در نمایشگاه – موزه تاریخ فرهنگ کودکی. در حال حاضر مسئول روابط عمومی، آرشیو و بازیابی اطلاعات و مستندکردن طرح با من بخوان، برگزاری کارگاه‌ها و مسئول اجرایی طرح با من بخوان در شرکت سازور سازه آذرستان است.

سهیلا فلاح‌پور، کارشناس رشته هنر و کارگردانی نمایش عروسکی، پیشینه آموزش نقاشی و نمایش به کودکان، عضو خانه تئاتر(نمایشگران عروسکی)، آموزشگر کارگاه‌های هنر در طرح با من بخوان.

سارا یوسف‌پور، کارشناس گرافیک و دانشجوی کارشناسی ارشد تصویرسازی، عضو شورای کتاب کودک. در حال حاضر مسئول سایت خوانک (با من بخوان) است.

مونا جمشیدی ایرجی، کارشناس‌ارشد برنامه‌ریزی درسی، عضو انجمن دوستداران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان، دارای پیشینه‌ی کتابخوانی و شاهنامه خوانی در مناطق محروم اصفهان، آموزشگر کارگاه‌های آواورزی و الفباورزی و کودکان بیمار در طرح با من بخوان. در حال حاضر مسئول اجرایی طرح با من بخوان در اصفهان است.

هورزاد عطاری،  کارشناسی مهندسی مکانیک، دارای پیشینه کار در رابطه با موسیقی کودکان، دارای تجربه کار با کودکان کار و خیابان. در حال حاضر از همکاران سایت خوانک انگلیسی و فارسی است و در زمینه ترجمه مطالب سایت از فارسی به  انگلیسی و انگلیسی به فارسی فعالیت می‌کند.