معرفی با من بخوان در استان لرستان

برنامه‌ی «با من بخوان» در استان لرستان و در شهرستان کوهدشت از تابستان ۱۳۹۳ با پشتیبانی نیکوکاران و صندوق آموزش و توانمندسازی کودکان کار و محروم آغاز شد و شماری از مدارس این شهر محروم در غرب ایران از امکانات برنامه بهره‌مند شده‌‌اند.

در سال ۱۳۹۳ دو دوره کارگاه‌ برای ۱۹ مربی برگزار شد و ۱۳۴۷ کودک زیر پوشش برنامه «با من بخوان» قرار گرفتند. از مهرماه ۱۳۹۴ برنامه‌ی «با من بخوان» برای سال دوم آغاز به کار کرد و ۱۱۱۳ دانش‌آموز در پایه‌های اول تا ششم در چهار دبستان به این برنامه پیوستند.

در سال تحصیلی 95-96 نیز برنامه‌ی «با من بخوان» با پشتیبانی گروهی از نیکوکاران حامی برنامه‌ برای مدارس عشایری لرستان برای سال سوم اجرا شد. در این مرحله 430 کودک در 22 مدرسه‌‌ی چندپایه از کتاب‌ها و آموزش‌های برنامه بهره‌مند شدند.

در پی تجربه‌ی سه ساله‌ی برنامه‌ی «با من بخوان» در منطقه و با هدف رساندن عنوان‌های گسترده‌تری از کتاب‌های باکیفیت به مدرسه‌های عشایری برای برگزاری نشست‌های بلندخوانی، در سال ۱۳۹۶ با پشتیبانی بنیاد یارا، یک کتابخانه‌ی کودک‌محور در شهر خرم‌آباد راه‌اندازی شد. مدرسه‌های عشایر از اعضای این کتابخانه هستند و آموزگاران این مدرسه‌ها کیف‌های کتاب را از این پایگاه می‌گیرند، با خود به مدرسه‌شان می‌برند تا نشست‌های بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با کتاب‌ها را با دانش‌آموزان انجام دهند.

مناطق زیر پوشش «با من بخوان» در استان لرستان: