به کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» بپیوندید!

فراخوانی از سوی برنامه با من بخوان

تا دست‌به‌دست هم کتاب‌های باکیفیت را به دست آموزگاران مدرسه‌های مناطق محروم برسانیم و با آموزش آن‌ها ترویج کتابخوانی را گسترش دهیم!

پشتیبانی مالی

شما هم می‌توانید یکی از پشتیبانان مالی کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» باشید!

همه‌ی شما دوستدران کودکان که عشق به فرزندان این سرزمین دارید و آینده بهتر برای آن‌ها در سر می‌پرورانید می‌توانید پشتیبان این کمپین باشید و یک یا چند کلاس را تحت پوشش قرار دهید. با اهدای مبلغ یک میلیون تومان شما می‌توانید یک کلاس را تحت پوشش قرار دهید. حداقل مبلغ برای پیوستن به کمپین نیز ۳۰۰ هزار تومن است. برای پیوستن به کمپین فرم زیر را پر کنید.


ثبت درخواست (ویژه آموزگاران)

آموزگارانی که مایلند تحت پوشش این کمپین قرار بگیرند، پیش از پر کردن فرم مشخصات خود، ابتدا شرایط و مقررات زیر را بخوانند و در صورت پذیرش همه موارد، ادامه فرم را کامل کنند.

واجدین شرایط برای پیوستن به کمپین و قوانین و مقررات:

آموزگارانی که خواهان پیوستن به این کمپین هستند باید واجد شرایط زیر باشند:

  1. آموزگار از برنامه «با من بخوان» به طور کامل مطلع باشد.
  2. آموزگار خواهان اجرای «با من بخوان» در کلاس درس خود باشد.
  3. آموزگار باید تعهد اخلاقی به اجرای کامل برنامه داشته باشد.
  4. آموزگار در مدرسه‌ای باشد که مدیر یا مسئولان مدرسه مخالفتی در اجرای این طرح در کلاس و مدرسه نداشته باشند.
  5. آموزگار داوطلب باید خود اقدام به تکمیل کردن فرم ثبت‌نام کند.
  6. کلاسی می‌تواند به این طرح بپیوندد، که مدرسه یا خانواده‌های کودکان نتوانند منابع مالی کافی برای اجرای این طرح را فراهم کنند.
  7. آموزگار موظف است در کارگاه مربوط به این طرح شرکت کند.
  8. آموزگار موظف است هر هفته، یک گزارش از برنامه کتابخوانی با دانش‌آموزان خود تهیه و برای کارشناسان طرح ارسال کند.

کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه»

کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» چیست؟

کمپین «یک آموزگار، یک کتابخانه، یک کلاس» زیرمجموعه‌ای از برنامه «با من بخوان» – برنامه ترویج کتابخوانی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان- است که با همکاری گروه دوستداران «با من بخوان» اجرا می‌شود با این هدف که گروه بزرگ تری از آموزگاران و کلاس‌های درس از خدمات برنامه «با من بخوان» بهره مند شوند.

گروه هدف کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» کلاس‌هایی هستند که در مناطق محروم قرار دارند و مدرسه امکان تامین هزینه‌های اجرای برنامه «با من بخوان» در آن کلاس را ندارد.

هدف از اجرای این کمپین فراهم کردن کتابخانه‌ای کوچک با کتاب‌های باکیفیت در هر کلاس در مناطق محروم و آموزش روش‌های بلندخوانی و سهیم شدن کتاب با کودکان به آموزگاران مناطق محروم است.

«یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» کمپینی است که یک سوی آن آموزگار علاقمند و دلسوز قرار دارد و سوی دیگر آن پشتیبانی که هزینه اجرای برنامه «با من بخوان» در یک یا چند کلاس درس را برای یک دوره یا چند دوره تامین کند.

شیوه اجرای کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» چگونه است؟

در کمپین «یک آموزگار، یک کلاس، یک کتابخانه» ، آموزگاران ابتدا در کارگاهی دو‌روزه آموزش می‌بینند و شیوه‌های درست کتاب خواندن برای دانش‌آموزان و انجام فعالیت‌های درپیوند با آن را فرامی‌گیرند سپس، کتابخانه‌ای پارچه‌ای شامل کتاب‌های باکیفیت دریافت می‌کنند. آموزگاران با قرار دادن کتابخانه‌ پارچه‌ای در کلاس، بر پایه برنامه‌ای منظم کتاب‌ها را با کودکان سهیم می‌شوند تا در نهایت کلاس خود را به فضایی سرشار از ادبیات و سواد بدل کنند. آموزگاران پیوسته از فعالیت‌های کتابخوانی خود برای گردانندگان کمپین گزارش ارسال و راهنمایی‌های لازم را دریافت می‌کنند.