آموزش‌های ارائه شده به مقطع پیش دبستان شیفت صبح به شرح زیر می‌باشد:

۱-خواندن سوره کوثر از قرآن

۲-حضور وغیاب کودکان

۳-آموزش آواورزی بخش دوم، داستانک سوم همراه درست کردن زرافه با استفاده از الگوی داده شده از مقوا.

کودکان با توجه به  توضیحاتی که مربیان در مورد گوشه‌های کلاس در روزهای آغازین هفته به آن‌ها داده بودند بعد از ورود به کلاس به گوشه‌ای رفتند که مختص به آواورزی می‌باشد. (این گوشه در قسمت بالای کلاس سمت چپ می‌باشد)

قبل از شروع آموزش، مربی شروع به گفت‌وگو با کودکان کرد به اینگونه که از داستانک اول بخش ۱،شروع به دوره با کودکان کرد تا به داستانک جدید رسید اما به کودکان گفته نشد که داستانک امروز مربوط به چه حیوانی می‌باشد، مربی سعی داشت کودکان را به چالش بکشد تا آن‌ها بگویند سی‌بی‌لک مهمان کدام حیوان می‌باشد.

بعد از آن که کودکان نتوانستند حدس بزنند مربی کتاب را به آن‌ها نشان داد، کودکان با دیدن تصویر زرافه همه گفتند خانم خانم به دیدن زرافه رفته است.

پس از بلندخوانی از کودکان سوالاتی پرسیده شد، نظیرِ: پوست زرافه چجوری می‌باشد؟ جواب: خال خالی، بچه گربه‌ها کجای زرافه نشسته‌اند؟جواب: روی گردن، در جیب جلوی شلوار زرافه

پس از پرسش و پاسخ با کودکان میز و صندلی‌ها به کمک کودکان چیده شد، بعد از نشستن، مربیان طریقه درست کردن زرافه را به آن‌ها آموزش دادند. کودکان مشغول درست کردن زرافه شدند.

هرکدام از کودکان به نحوی آدم را شگفت زده می‌کردند باورنکردنی بود یکی از یکی بهتردرست می‌کردند و هم چنین با کودکان درمورد صداهای زیر وبم نیز صحبت شد و با آوردن بطری‌هایی که دور آن‌ها پوشیده شده بود این آموزش به روش خیلی خوب به کودکان یاد داده شد.

مربیان: خانم‌ها: عبدالله‌زاده، شریفی، آقایی

در تاریخ 25/7/96 كلاس پيش دبستاني كودكان بار ديگر با سي‌بي‌لک همسفر شدند تا با زبان و آواي جديدي آشنا بشوند.

بچه‌ها با شوق فراوان از سي‌بي‌لک مي‌خواستند آن‌ها را به سفر جديدي ببرد.

حين بلندخواني داستانک زماني كه الاغ و سگ به زبان خودشان با سي‌بي‌لک صحبت مي‌كردند كودكان فورا مي‌گفتند اين آواي سي‌بي‌لک نيست و آواي سي‌بي‌لک را بيان مي‌كردند.

پس از بلندخواني و چندين مرتبه تمرين بچه‌ها به صورت گروه‌هاي دو نفري نمايش داستانک‌ها را اجرا كردند همه بچه‌ها حتي بعضي از كودكان كه زياد تمايل ندارند در فعاليت‌هاي كلاسي شركت كنند مشتاق بودند تا نمايش را اجرا كنند و يكي از كودكان علي رغم مشكلي كه در تكلم دارد خيلي خوب نمايش را اجرا كرد .

پس از اجراي نمايش زماني كه اطمينان حاصل كرديم همه بچه‌ها به خوبي درس را فرا گرفته‌اند نقاشي الاغي را به بچه‌ها داديم تا رنگ آميزي كنند.

در آخر كلاس به دليل كنجكاوي بچه‌ها در مورد تصاوير كتاب، كتاب را در اختيارشان قرار داديم تا تصويرهاي كتاب را ببينند و نكته جالب اين بود كه يكي از كودكان مثل مربي‌ها از بقيه دوستانش سوال مي‌پرسيد.

مربیان: خانم‌ها نعمتی و انگوری

بیشتر بخوانید: