راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها»

راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها»

معرفی دفترچه‌ی راهنمای خواندن کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها»، تهیه شده در موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در راستای پشتیبانی برنامه «با من بخوان»، دفترچه‌های راهنمای خواندن و فعالیت‌های مربوط به‌ کتاب‌های برگزیده از سوی کارشناسان موسسه و شورای کتاب کودک را تهیه کرده و در دسترس مخاطبان قرار داده است تا خانواده‌ها، مربیان، آموزگاران و کتابداران را در زمینه چگونگی سهیم شدن کتاب با کودکان راهنمایی کند.

درباره‌ی کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها»:

نویسنده و تصویرگر: موریس سنداک. مترجم: طاهره آدینه پور. تهران: انتشارات علمی و فرهنگی.

گروه سنی: ۳-۶ سال

معرفی کتاب:

این کتاب تصویری است و متن و تصویرهای آن به کمک هم داستان را روایت می‌کنند. داستان از این قرار است: پسرک لباس گرگی خود را می‌پوشد و تا می‌تواند شیطنت می‌کند. مادرش به او می‌گوید «وحشی» و او پاسخ می‌دهد: «می‌خورمت.» مادر او را برای تنبیه بدون شام به اتاقش می‌فرستد. در اتاقش جنگلی شگفت‌انگیز شروع به رشد می‌کند و او از همان‌جا به سرزمین وحشی‌ها سفر می‌کند. در سرزمین وحشی‌ها با وحشی‌ها تا دلش می‌خواهد وحشی‌بازی درمی‌آورد و هنگامی که خسته و گرسنه و دلتنگ می‌شود، از سرزمین وحشی‌ها به اتاقش بازمی‌گردد. شام او روی میزش گذاشته شده و هنوز گرم است.

درباره‌ی دفترچه‌ی راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها»:

فعالیت‌های این راهنما به چندین بخش تقسیم شده‌اند که هر بخش هدف‌های چندگانه‌ای را دنبال می‌کند. در بخش گفت‌وگو علاوه بر نکاتی برای تبادل نظر درباره‌ موضوعات مختلف، فعالیت‌هایی نیز در جهت گسترش واژگان و تشویق کودکان به نوشتن گنجانده شده است. از دیگر بخش‌های راهنما می‌توان به بخش‌های مربوط به قصه‌گویی، ساخت کلاژ و نمایش خلاق اشاره کرد.

در قسمتی از این راهنما می‌خوانیم:

وحشی‌های داستان هر کدام به کدام جانوران شباهت دارند؟ کودکان را تشویق کنید تصویرهایی از آن جانوران بکشند و نام آن‌ها را زیر تصویرها بنویسند. (گسترش واژگان)
کودکان را تشویق کنید وحشی‌هایی که در ذهن خود همیشه داشته‌اند و از آنها می‌ترسیده‌اند را نقاشی کنند. (گسترش تخیل)

با ادامه‌ی این فعالیت و دیگر فعالیت‌ها در دفترچه راهنمای فعالیت‌های کتاب سفر به سرزمین وحشی‌ها آشنا خواهید شد.


دانلود دستنامه «سفر به سرزمین وحشی‌ها»

دانلود (PDF , HandBook_ReadWithMe_safar_be_sarzamin_vahshiha.pdf)لینک خرید کتاب «سفر به سرزمین وحشی‌ها» از سایت هدهد0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *