فعالیت: بلندخوانی کتاب‌های شهر گربه‌ها و داستان‌های نخودی( نخودی پستانک)

امروز تعدادی از بچه‌های خوب مهمان کتابخانه بودند دخترهای نوجوان برای خودشان کتاب می‌خواندند و باهم از کتاب‌هایی که خوانده بودند حرف می‌زدند و باهم تبادل اطلاعات در مورد کتاب‌ها داشتند.

یکی از داستان‌های کتاب داستانک‌های نخودی به اسم نخودی و پستانک را برای بچه‌ها خواندم و همگی از ماجرای نخودی خوششان آمد و به کارهایش می‌خندیدند، دوتا از بچه‌ها هم گفتند خاله ما این کتاب را می‌بریم خانه بقیه داستان‌هایش را می‌خوانیم.

بعد از کمی بازی، کتاب شهر گربه‌ها را با بچه‌ها کارکردم و سؤال‌هایی از قبیل اینکه خوشحال‌ترین گربه یا غمگین‌ترین گربه به نظر شما کدام است؟ یا  گربه‌ها به چه‌کارهایی مشغول هستند و به چه شغل‌هایی اشاره‌شده که دوتا از بچه‌ها لیست کارها و شغل‌ها را در برگه نوشتند و یکی از دخترهای گل هم‌داستانی برای شهر گربه‌ها نوشت و به جمعیت و تنوع  و گوناگونی گربه‌ها و همکاری و باهم بودن آن‌ها در انجام دادن کارها و تفریحات سالم (کوهنوردی، ماهیگیری، شنا، میوه چیدن) و به نظم و هماهنگی بین گربه‌ها و اینکه اگر نظافت رعایت نشود سلامتی، شکل و ظاهر شهر به خطر می‌افتد و زیبای و قشنگی شهر تخریب می‌شود اشاره کرد.

بعدازاین هم بچه‌ها مشغول نقاشی و بازی شدند و در آخر حدود ۲۰ جلد کتاب به امانت بردند و دو نفر هم عضو جدید کتابخانه شدند.

مربیان: هدی خاطری و فریبا زارعی

محل اجرا: کتابخانه با من بخوان ریجاب، شهرستان دالاهو، استان کرمانشاه

بیشتر بخوانید: