از آن ‌جا که مادران و پدران پس از آگاه شدن از اهمیت کتابخوانی با نوزاد و نوپای خود، به کتاب‌های مناسب نیازمندند، برنامه خواندن با نوزاد و نوپا کیسه‌هایی از کتاب‌های مناسب تهیه و در دسترس والدین قرار داده است.

این کیسه‌ها می‌تواند از سوی مادران و یا خویشان مادر و نوزاد به عنوان بهترین هدیه برای نورسیده تهیه شود.

طبیعی است که تهیه کیسه‌های کتاب برای نوزاد و نوپا برای خانواده‌های کم‌درآمد و فرودست دشوار و گاه ناممکن است. بنابراین برای انجام این برنامه در چنین خانواده‌هایی از نیکوکارانی که به ضرورت خواندن با نوزاد و نوپا باور دارند خواسته می‌شود تا در این بخش از پروژه با من بخوان یعنی خواندن با نوزاد و نوپا نیز مشارکت کنند. نیکوکاران می‌توانند برای هر مادر جوانی که می‌شناسند یا برای گروه مادران در مناطق محروم کیسه‌های کتاب خواندن با نوزاد و نوپا تهیه کنند.

کیسه پارچه ای نوزاد و نوپا
کیسه خواندن با نوزاد و نوپای یک
کیسه خواندن با نوزاد و نوپا

محتویات کیسه:

  1. بروشور برنامه خواندن با نوزاد و نوپا. این بروشور به معرفی برنامه خواندن با نوزاد و نوپای طرح با من بخوان و دلایل، محورها، هدف‌ها و مراحل آن می‌پردازد.
  2. کتاب «خواندن با نوزاد و نوپا» که توسط  انتشارات «موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان» منتشر شده است. در این کتاب مادران، پدران و همه افرادی که از کودک نگه داری می‌کنند، با رهنمودهای ساده و کاربردی می‌آموزند که از چه زمان و چگونه باید با کودک خود کتاب بخوانند و این کتاب‌خوانی در رشد ذهنی و جسمی نوزادشان تا چه حد اثربخش است.
  3. مجموعه کتاب نخستین کتابخانه من. این مجموعه شش جلدی، کودکان را با آوای جانوران، اعداد، اشیا، خوراکی‌ها و رنگ‌ها آشنا می‌کند و در رشد دیداری، شنیداری و شناختی کودک موثر است. این کتاب‌ها با یک کتابخانه کوچک پارچه‌ای همراه است که کتاب‌ها در آن قرار می‌گیرند و در اتاق نوزاد آویزان می‌شود.
  4. دو عدد مکعب پارچه‌ای که نرم و قابل انعطاف و دارای لایه‌ی مخصوص برای ایجاد صدا هستند. این مکعب‌‌ها با تصاویر جذاب و رنگ‌های شاد به زبان‌آموزی کودک کمک می‌کنند و برای تقویت ماهیچه‌های کوچک دست کودک مناسب هستند. این مکعب‌ها قابلیت شست‌وشو دارند و برای کودکان سه‌ماهه و بالاتر مناسبند.