موقعیت مکانی :شهرری/ محمودآباد
شمار کودکان ثابت  170
شمار اعضای کتابخانه: 240
گروه سنی کودکان:  صفر تا ۱۴ سال (در گروه‌های مختلف سنی)
شمار مربیان:  9 نفر و یک کتابدار
تاریخ شروع : بهمن ماه ۹۳
در حال اجرا

انجمن آموزشی حمایتی کودکان محمودآباد شهرری(خانه فرهنگ) که از بهمن ماه ۱۳۹۳ به برنامه «با من بخوان» پیوسته است، از مراکز موفق «با من بخوان» در حاشیه‌ی تهران است. در این مرکز کودکان پیش‌دبستانی منطقه، زیر پوشش برنامه‌ی «با من بخوان » قرار دارند و به رایگان از آموزش‌های خلاق سواد پایه، نشست‌های کتاب خوانی و فعالیت‌های هنری در پیوند با کتاب بهره‌مند می‌شوند.

از تیرماه ۱۳۹۴ کتابخانه‌ی کودک‌محور انجمن آموزشی حمایتی کودکان محمودآباد با پشتیبانی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و یکی از نیکوکاران دوستدار کودکان در چارچوب برنامه «با من بخوان» گشایش یافت که اکنون نزدیک به 240 عضو دارد و کار خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان محله و خانواده‌های کارگری کوره‌پزخانه‌های محمودآباد را انجام می‌دهد.

تاکنون برای مربیان این مرکز در چند دوره کارگاه‌های کتابداری، آشنایی با ادبیات کودکان و کتاب‌های باکیفیت، بلندخوانی، نمایش و مجموعه‌ کارگاه‌های آموزش خلاق سواد پایه برگزار شده است.

از دیگر خدمات این مرکز به خانواده های ساکن محمودآباد، برگزاری نشست‌های خواندن با نوزاد و نوپا  است. تا کنون سه دوره از مجموعه کارگاه‌های خواندن با نوزاد و نوپا برای 70 نفر از مادران باردار و یا دارای فرزند صفر تا سه ساله‌ی ساکن منطقه محمودآباد، در این مرکز اجرا شده است و به دستاوردهای تاثیرگذاری دراین زمینه دست یافته است.

در سال ۱۳۹۴ نیز هر دو هفته یک بار، کارگاه‌های آموزش نمایش برای ۲۰ نفر از کودکان ۷ تا ۱۴ ساله این مرکز برگزار شد.

This post is also available in: English