جیرفت

منطقه جغرافیایی: استان کرمان،
گروه سنی کودکان:  پیش و اول دبستان
تعداد کودکان:  670
تعداد مربیان:  30
تاریخ آغاز:  مهر 1396
در حال اجرا

در سال تحصیلی 96-97 با پشتیبانی شرکت عمران آذرستان تعدادی از مدارس منطقه‌ی جیرفت کرمان تحت پوشش برنامه‌ی «با من بخوان» قرار گرفتند. 30 آموزگار و مربی در کلاس‌های پایه پیش‌دبستان و سال اول دبستان تحت نظارت و راهنمایی کارشناسان «با من بخوان» درحال اجرای برنامه در کلاس‌های درس خود هستند.

شرح کامل

در مهر 96 گروهی از آموزشگران موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات ایران عازم شهر کرمان شدند تا کارگاه‌های دور نخست را برای 15 مربی پیش دبستان و 15 آموزگار پایه اول دبستان به اجرا درآورند.

کارگاه‌های دور اول، مجموعه کارگاه‌های آموزش خلاق سواد پایه شامل: آواورزی و الفباورزی، ریاضی‌آموز لولوپی صفر و یک، واژه‌نامه چیستانی تصویری و کارگاه هنر، ساخت عروسک دستکشی، فکی و انواع ماسک بودند.

برای همه مدارس تحت پوشش مجموعه بسته‌های آموزش خلاق سواد پایه به همراه یک کتاب‌خانه پارچه‌ای کلاسی فرستاده شده است.

در آذر ماه 1396 کارشناسان «با من بخوان» نخستین بازدید خود را از کلاس‌های درس این منطقه به عمل آوردند و به ارزیابی کار آموزگاران و برطرف کردن اشکال‌ها و راهنمایی آنان پرداختند. دور دوم کارگاه‌ها نیز شامل بلندخوانی، عناصر داستان، ادبیات و کتاب‌های باکیفیت، کارگاه تصویر و کتاب‌های تصویری، کارگاه تکمیلی واژ‌ه نامه چیستانی، هنر و نمایش در پیوند با کتابخوانی، بیان و بدن، اجرای نمایش عروسک، ساخت صحنه، رفع اشکال سواد پایه در آذر ماه 1396 برگزار شد.