کتابخانه‌های با من بخوان در زابل

با گذشت دو سال از اجرای برنامه «با من بخوان» در شهرستان زابل و زیر پوشش قرار دادن ۶۳۵ کودک و ۲۷ آموزگار از ۲۵ مدرسه، «با من بخوان» در گامی دیگر با پشتیبانی مالی شرکت سازورسازه آذرستان، کتابخانه‌ی کودک محوری را برای کودکان مدرسه عترت در تاریخ اردیبهشت ماه 1397 فضاسازی و تجهیز کرد، با این امکان که دانش‌آموزان مدرسه‌های اطراف منطقه نیز از این کتابخانه بهره‌مند شوند.

کمیته کتابخانه‌های برنامه «با من بخوان» در فضاسازی این کتابخانه، ایجاد فضایی سرشار از سواد و تراز رغبت کودکان (سطحی از جذابیت و گیرایی یک مکان برای ترغیب کودک به بازگشت به آن مکان) را در نظر گرفته و در چیدمان کتاب‌ها به نیازهای کودکان همچون در دسترس بودن کتاب‌ها توجه کردند.

همچنین گروه کتابخانه‌ها با همکاری کتاب هدهد، فروشگاه کتاب موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، این کتابخانه را با بیش از ۴۰۰ جلد کتاب و ۶۶ عنوان فعالیت و دستنامه درپیوند با کتاب‌ها تجهیز کرده است.

همراه با راه‌اندازی این کتابخانه، برنامه «با من بخوان» کارگاه «ادبیات کودکان و روش‌های بلندخوانی» را برای ۳۰ نفر از آموزگاران پایه‌های دوم و سوم و چهارم مدرسه‌های زیرپوشش برگزار کرد تا آن‌ها بتوانند با استفاده از کیف‌های کتابی که از سوی کتابخانه به هر مربی داده می‌شود، کتاب‌های باکیفیت این کتابخانه را با دانش‌آموزان کلاس خود سهیم شوند.

This post is also available in: English