کتابخانه‌های با من بخوان در سیستان

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ و با گذشت دو سال از اجرای برنامه در شهرستان زابل، «با من بخوان» با پشتیبانی مالی شرکت سازورسازه آذرستان، کتابخانه‌ی کودک‌محوری را برای کودکان مدرسه عترت فضاسازی و تجهیز کرد، با این امکان که دانش‌آموزان مدرسه‌های اطراف منطقه نیز از این کتابخانه بهره‌مند شوند.

در طراحی و فضاسازی این کتابخانه، ایجاد فضایی سرشار از سواد و تراز رغبت کودکان (سطحی از جذابیت و گیرایی یک مکان برای ترغیب کودک به بازگشت به آن مکان) را در نظر گرفته است. کتابخانه بیش از ۵۰۰ جلد کتاب و فعالیت و دستنامه درپیوند با کتاب‌ها دارد.

همراه با راه‌اندازی این کتابخانه، برنامه «با من بخوان» کارگاه «ادبیات کودکان و روش‌های بلندخوانی» را برای ۳۰ نفر از آموزگاران پایه‌های دوم و سوم و چهارم مدرسه‌های زیرپوشش برگزار کرد تا آن‌ها بتوانند با استفاده از کیف‌های کتابی که از سوی کتابخانه به هر مربی داده می‌شود، کتاب‌های باکیفیت این کتابخانه را با دانش‌آموزان کلاس خود سهیم شوند.

طی این سال‌ها کتابخانه‌های دیگری نیز در مدرسه‌های زیر پوشش برنامه‌ی با من بخوان اره‌اندازی شده‌اند تا تاثیرات پایدارتری بر عادت به خواندن کودکان به وجود آورند.

This post is also available in: انگلیسی