موقعیت مکانی: اصفهان، اتوبان فرودگاه، حصه غربی، خیابان منتظری، کوچه طالقانی، انجمن دوستداران ادبیات کودک و نوجوان
مسئول کتابخانه: خانم صادقی
تاریخ آغاز به کار: اردیبهشت ۹۷
پشتیبان: جمعی ار نیکوکاران

انجمن دوست داران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان، در روز ۲۰ اردیبهشت، کتابخانه‌ای را در محله حصه شهر اصفهان افتتاح کرد.

مراسم آغاز به کار این کتابخانه، با شور و شوق و همراهی بسیار مردم محله حصه و با شرکت اعضای انجمن دوستداران ادبیات کودک اصفهان در محل کتابخانه برگزار شد. این دفتر با پشتیبانی مالی چند نیکخواه و با همراهی زنان و مادران ساکن این محله و با کوشش بسیار اعضای انجمن دوست داران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان گشوده شده است و برنامه‌های خود برای مادران و کودکان و نوجوانان را از تابستان امسال آغاز خواهد کرد.

محله حصه یکی از مناطق آسیب‌پذیر شهر اصفهان است و جمعیت حاضر در مراسم افتتاحیه کتابخانه نیز دودسته بودند. یک دسته زنان فعال  محله حصه که همت و شور و شوق‌شان برای تغییر شرایط زندگی و اعتلای فرهنگی خود و خانواده شان، به کمک به این رویداد تشویق کرده بود و دسته دیگر خیرین و نیک خواهانی که این فعالیت را پشتیبانی مالی کرده بودند.

این کتابخانه قرار است مرکز اجرای  برنامه «با من بخوان» برای مردم منطقه حصه نیز باشد. انجمن دوستداران ادبیات کودک اصفهان پیش از این کلاس‌های مهارت‌های زندگی برای کودکان و خانواده‌های آن‌ها را توسط فرحناز علیزاده، مدیر عامل انجمن، در محله حصه برگزار کرده است. این کلاس‌ها که به مدت یک سال و نیم برگزار شده بود، با استقبال بسیار زیاد زنان و مادران منطقه حصه روبه رو شده است.

This post is also available in: انگلیسی