موقعیت مکانی: تهران، اتوبان شهید هاشمی، روستای کمیته
تعداد اعضاء:  ۴۰ عضو
مسئول کتابخانه
: زهرا عباسی
تاریخ آغاز به کارپاییز ۱۳۹۹
پشتیبان: سعید بهره‌مند

کتابخانه-کانکس روستای کمیته در تابستان ۱۳۹۹تجهیز شد.طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار بود این کتابخانه در مهر ماه افتتاح شود اما شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز در استان تهران، گشایش این کتابخانه را به تعویق انداخت.

این کتابخانه به درخواست دهیاری روستای کمیته و با پشتیبانی مالی آقای سعید بهره‌مند راه‌اندازی شده است. کمیته روستایی از توابع شهرستان ری است که نزدیک به ۱۲۰۰ نفر (۲۳۰ تا ۲۵۰ خانوار) را درخود جای داده است و بیش از ۲۰۰  کودک زیر ۱۰ سال در آن زندگی می‌کنند. کتابخانه‌ی «با من بخوان» نخستین و تنها فضای فرهنگی روستاست.

ابعاد کتابخانه-کانکس ۱۲ در ۳ متر است. با توجه به طول زیاد آن نیمی از فضا به کتابخانه‌ی کودک اختصاص یافته است نیمی دیگر در آینده با تجهیز کتابخانه به کامپیوتر و اینترنت برای نوجوانان آماده خواهد شد. برای تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه‌ بیش از ۴۰۰ نسخه کتاب، دستنامه و فعالیت به همراه بسته‌های ویژه فضاسازی کتابخانه‌های «با من بخوان» به فرستاده شده است.

دو نفر از جوانان این روستا به عنوان کتابدار معرفی شدند. این دو نفر به کمک راهنمای ارسالی، بخش کودک کتابخانه را فضاسازی کردند و کتاب‌ها را ثبت و برای امانت‌دهی به کودکان آماده کنند.

امید است با فروکش کردن موج شیوع ویروس کتابخانه‌ پذیرای کودکان روستای کمیته باشد. درفاصله‌ی زمانی تا بازگشایی کتابخانه این دو کتابدار در کارگاه مجازی آشنایی با ادبیات کودکان و بلندخوانی شرکت خواهند کرد تا پس وضعیت قرمز با آمادگی کامل به استقبال کودکان بروند.

  • بلندخوانی کتاب رفتم «رفتم به باغی» به مناسبت یلدا/ ۳۰ آذر ۱۴۰۰

  • بلندخوانی کتاب «رفتم به باغی» به مناسبت یلدا/ ۳۰ آذر ۱۴۰۰

  • بلندخوانی کتاب «رفتم به باغی» به مناسبت یلدا/ ۳۰ آذر ۱۴۰۰

  • درست کردن کاردستی فیل از کتاب «گوش بال و بال گوش»

  • درست کردن کاردستی کتاب «گوش بال و بال گوش»