جایزه برجسته‌ترین ترویج‌گر کتاب‌خوانی ایبی-آی‌رید

جایزه برجسته‌ترین ترویج‌گر کتاب‌خوانی «ایبی-آی‌رید»، از سوی بنیاد آی‌رید شنژن و ایبی (دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان) برای تشویق و ایجاد تعهد برای ترویج کتاب‌خوانی و به امید گسترش و انتقال این جنبش به افراد دیگر در سرتاسر جهان پایه‌گذاری شده است.

هدف این جایزه درگیر کردن افراد، سازمان‌ها و دولت‌ها در ترویج کتاب‌خوانی میان کودکان، ایجاد نوآوری در بحث آموزش، دسترسی بیشتر کودکان به کتاب‌های باکیفیت و شکل دادن رویکردی متفاوت از ترویج کتاب‌خوانی در میان کودکان است.

داوران ایبی-‌آی‌رید هر دو سال یک بار، از میان نامزدهایی که از سوی شعبه‌های ایبی در سر تا سر جهان شناسایی و معرفی شده‌اند دو نفر را به عنوان برنده‌ی این جایزه معرفی می‌کنند. این نامزدها برای توسعه و پیشرفت کتاب‌خوانی میان کودکان فعالیت می‌کنند و تعهد خود را برای ایجاد عشق و علاقه به کتاب و کتاب‌خوانی و بالا رفتن آگاهی‌ در کودکان، نشان داده‌اند.

سال ۲۰۲۰ و برای دور نخست این جایزه، زهره قایینی از ایران برای تلاش‌های درازمدت برای ترویج خواندن برای کودکان و فعالیت‌های‌اش در زمینه‌ی سوادآموزی، از سوی ایبی کانادا نامزد دریافت این جایزه شد.This post is also available in: انگلیسی