مربیان مقطع پیش دبستان شیفت صبح آموزش آواورزی داستانک دوم از بخش دوم را داشتند. از آن جایی که این داستانک مربوط به یک اژدهای خیالی بود که سی‌بی‌لک با بچه گربه‌ها به دیدنش رفته بودند و سوار بر آن شده و به پرواز درآمده بود.

ما قبل از بلندخوانی با ایجاد یک فضای خیالی با کودکان (به این صورت که کودکان چشمان‌شان را بسته و با حرف‌هایی که مربی می‌زد خودشان را درموقعیت تجسم می‌کردند) به سفری خیالی اما جذاب رفتیم. هرکدام از کودکان جایی را برای سفر انتخاب می‌کرد. مثلا: محمدرضا گفت: من با اژدهای سبز رنگم به شهربازی رفتم و الان با او سوار قطارشده‌ام حتی تکان‌هایی که موقع حرکت قطار ایجاد می‌شود با تکان دادن خودش آن‌ها را انجام می‌داد و صدای قطار در می‌آورد. خیلی فضای جالبی شده بود.

سپس بعد از این کار که هدف از آن تقویت قوه تخیل کودکان بود و همچنین موقع بلندخوانی تمرکز داشته باشند شروع به بلندخوانی کردیم.

بعد از بلندخوانی پرسش و پاسخ انجام شد. مانند: بچه گربه‌ها کجای اژدها نشسته‌اند؟ آوای اژدها چیست؟

مربیان برای این داستانک فعالیتی که در نظر گرفته بودند به شرح زیر می‌باشد: یک کاغذ بزرگ سفید که مختص نقاشی می‌باشد را به دیوار چسباندیم و یک سر اژدها که از قبل گرفته بودیم و آن را رنگ کرده بودیم در گوشه سمت چپ کاغذ چسباندیم. بعد از آن، یک به یک به نوبت دست کودکان را به رنگ انگشتی سبز رنگ آغشته کردیم و با کمک یکی از مربیان رو کاغذ زدیم تا رد دستشان روی آن بیفتد. که در پایان به وسیله دست کودکان یک اژدهای سبز رنگ آماده کردیم.