,

ارمغان «با من بخوان» برای کودکان بیمار تبریز

با من بخوان

انجمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز (تسکین) برای کودکان بخش خون و آنکولوژی بیمارستان کودکان تبریز (فرمانفرمایان)، برنامه‌ی «با من بخوان» را اجرا خواهد کرد.

در حال حاضر در بخش خون و آنکولوژی این بیمارستان ۴۵ کودک بستری هستند و قرار است روزانه ۱۰ تا ۱۲ نفر از این کودکان، به همراه مادرانشان در نشست‌های کتابخوانی شرکت کنند.

این نشست‌ها، توسط یکی از مربیان انجمن تسکین اجرا خواهد شد که در کارگاه‌های «با من بخوان» در زمینه‌ی ادبیات کودکان و شیوه‌های برگزاری نشست‌های بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با آن آموزش دیده است.

کتاب‌های مورد استفاده در نشست‌ها، از بین کتاب‌های باکیفیت برنامه‌ی «با من بخوان» گزینش شده و متناسب با شرایط کودکان بیمار است. این کتاب‌ها دربرگیرنده‌ کتاب‌هایی برای کودکان یک روزه تا بالای ۱۳ سال است که با فعالیت‌های خلاق همراه‌اند. مسئولان انجمن تسکین و برنامه‌ی «با من بخوان» امیدوارند از این راه این کودکان و خانواده‌هایشان را یاری کنند تا دوره‌ی دشوار درمان را با لحظه‌هایی سرشار از شادی و لذت خواندن بیامیزند.

هم اکنون کتاب‌ها به منطقه ارسال شده است و به این ترتیب برنامه‌ی «با من بخوان» از هفته ی سوم دی ماه ۱۳۹۵ در این بیمارستان آغاز به کار خواهد کرد.

مؤسسه‌ی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز (تسکین) انجمنی مردم‌نهاد است که در راستای تسهیل جریان زندگی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در مسیرهای درمانی، آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی تأسیس شده است.

با من بخوان- انجمن تسکین- آذر 1395

This post is also available in: انگلیسی