پیش از بلندخوانی:

پس از خواندن شعری همراه با بچه‌ها، به دلیل اینکه بیشتر آن‌ها برای اولین‌بار در نشست بلندخوانی شرکت‌ می‌کردند، کمی درباره‌ی ماهیت بلندخوانی گفت‌و‌گو کردیم.

حین بلندخوانی:

بلندخوانی کتاب «المر» را آغاز کردیم. بچه‌ها بادقت گوش می‌دادند. در پایان بلندخوانی، یکی از آن‌ها جلو آمد و از من خواست تا بیشتر برای کتابخوانی پیش‌شان بروم.

پس از بلندخوانی:

پس از بلندخوانی، با تمام ابزاری که از قبل تهیه کرده بودیم نمایش اجرا کردیم. سپس، بچه‌ها را به پنج گروه تقسیم کردیم و هر گروه سرگرم فعالیتی شدند. تعدادی از بچه‌های کوچکتر، مشغول رنگ‌آمیزی برگه‌های طراحی‌شده المر شدند. تعدادی دیگر، مشغول کلاژ کردن المر بزرگی شدند که روی دیوار نصب کرده بودند. عده‌ای نیز، با مقواهای رنگی کاردستی المر را ساختند و ریسه المر را به دیوار آویزان کردند. گروه آخر، با من حیاط آمدند و روی زمین، المر را نقاشی کردیم و با سنگ‌هایی که از قبل با گواش رنگ‌ زده بودیم، المری دیگر درست کردیم. در نهایت، یکی از بچه‌ها به توضیح توالی رخدادهای داستان پرداخت. پس از پایان فعالیت‌ها، با کیک تولد سی‌سالگی المر که پیش از بلندخوانی پخته بودیم از خود پذیرایی کردیم و به جشن و شادی پرداختیم. همچنین، تعدادی کتاب اهدایی میان بچه‌ها توزیع کردیم که موجب شادی بیش از پیش آن‌ها شد.

محل اجرا: کرمان، جیرفت، روستای قنات نو، کتابخانه سپهر

مربی: خانم اخلاصی