کتاب لولوپی قسمت لاک‌پشت پیر خوانده شد و کودکان با مفهوم پیر و جوان وزندگی لاک‌پشت‌ها آشنا شدند.

اکثر کودکان آشنایی خوبی بالاکی داشتند و این آشنایی را وقتی با بزرگ‌ترها به پارک‌ها می‌روند تجربه کرده‌اند. کودکان دوست دارند رفتنشان به طبیعت و پارک‌ها فقط مختص تابستان نباشد و به قول خودشان زمستان هم دیر نیست و مقایسه زندگی حیوانات در فصل‌های مختلف را دوست دارند و در دنیای کودکانه خود همدیگر را تشویق و ترغیب می‌کنند که از بزرگ‌ترهایشان اجازه بگیرند و باهم به پارک بروند.

با پوسته گردو و پسته لاک‌پشت درست کردیم. اکثر فعالیت‌ها را خود بچه‌ها انجام دادند و درباره‌ی خانه لاک‌پشت، غذا … باهم گفت‌وگو کردیم با خانه‌سازی‌ها  به‌صورت گروهی خانه شخصی ساخته و بازی کردند. با آمدن بچه‌های پیش و به خواست بچه‌ها کارتون تماشا کردیم.

مربی: خانم مهربان

محل اجرا: موسسه آوای ماندگار، شوش

بیشتر بخوانید:

امروز بلندخوانی کتاب لولوپی را انجام دادیم. بالاخره، عمو کوکو با بیرون آوردن کوزه به کنجکاوی سیاهک پاپان داد. البته شاید؟

بچه‌ها گفتند: که عمو کوکو سیاهک را گول‌زده و خواسته همه‌ی گنج را برای خودش بردارد،  گفته که کوزه خالی است و فقط رنگ‌هایش قشنگ است؟ کودکان با مفهوم پر و خالی آشنا شدند و شکل‌های هندسی را باهم کارکردیم. همچنین بازی چشم چشم دو ابرو را خوانده و شکل آدمک را کشیدیم و اعداد ۱ تا ۶ را تمرین کردیم.

مربی: خانم مهربان

محل اجرا: مهد آوای ماندگار، شوش