انجمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز (تسکین)

منطقه جرافیایی: استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز
گروه سنی کودکان: صفر تا سیزده سال
تعداد کودکان: ۴۵ نفر
تعداد مربیان: یک مربی
تاریخ آغاز: دی ماه ۱۳۹۵

انجمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز (تسکین) از دی ماه ۱۳۹۵ برای کودکان بخش خون و آنکولوژی بیمارستان کودکان تبریز (فرمانفرمایان)، برنامه‌ی «با من بخوان» را اجرا می‌کند.

در حال حاضر در بخش خون و آنکولوژی این بیمارستان ۴۵ کودک بستری هستند و  روزانه ۱۰ تا ۱۲ نفر از این کودکان، به همراه مادرانشان در نشست‌های کتابخوانی شرکت می‌کنند.

این نشست‌ها، توسط یکی از مربیان انجمن تسکین اجرا می‌شود که در کارگاه‌های «با من بخوان» در زمینه‌ی ادبیات کودکان و شیوه‌های برگزاری نشست‌های بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با آن آموزش دیده است.

کتاب‌های مورد استفاده در نشست‌ها، از بین کتاب‌های باکیفیت برنامه‌ی «با من بخوان» گزینش شده و متناسب با شرایط کودکان بیمار است. این کتاب‌ها دربرگیرنده‌ کتاب‌هایی برای کودکان یک روزه تا بالای ۱۳ سال است که با فعالیت‌های خلاق همراه‌اند. مسئولان انجمن تسکین و برنامه‌ی «با من بخوان» امیدوارند از این راه این کودکان و خانواده‌هایشان را یاری کنند تا دوره‌ی دشوار درمان را با لحظه‌هایی سرشار از شادی و لذت خواندن بیامیزند.

مؤسسه‌ی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تبریز (تسکین) انجمنی مردم‌نهاد است که در راستای تسهیل جریان زندگی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در مسیرهای درمانی، آموزشی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی تأسیس شده است.

This post is also available in: English