موقعیت مکانی: تهران، صباشهر
 مسئول کتابخانه: سمانه شهبازی
 تاریخ آغاز به کار:   ۱۳۹۹
پشتیبان: شرکت مخابراتی ارگ جدید

کتابخانه کودک محور صباشهر واقع در صباشهر، از شهرهای استان تهران در مرکز خانه کودک صباشهر (انجمن یاری کودکان در معرض خطر) در خرداد ۱۳۹۹ با حمایت و پشتیبانی شرکت مخابراتی ارگ جدید، تولید کننده محصولات یوتل تجهیز و راه‌اندازی شد.
در مرکز خانه کودک صباشهر کلاس‌های درس برای کودکان اول تا ششم که بنا به دلایل گوناگونی قادر به تحصیل در مدارس دولتی نبوده‌اند برگزار می‌شود.
این کتابخانه با فضاسازی کودک محور و با بیش از چهارصدجلد کتاب باکیفیت به همراه بسته‌های دستنامه و فعالیت به کودکان این مرکز و کودکان محلی خدمات ارائه می‌دهد. همچنین انجمن یاری کودکان در معرض خطر خانه کودکی دیگری در شاهدشهر دارد که از لحاظ مسافت به این مرکز نزدیک است و کودکان این مرکز نیز از خدمات این کتابخانه استفاده می‌کنند.
در ابتدای راه‌اندازی به علت شرایط نامناسب شیوع کرونا فعالیت کتابخانه امکان‌پذیر نبود، با بهبود شرایط فعالیت این کتابخانه متناسب با شرایط شیوع ویروس کرونا، به کمک کتابدار فعال این مرکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی متناسب با شرایط انجام می‌شود.
در آغاز کودکان تنها برای امانت‌ گرفتن کتاب به مرکز مراجعه می‌کردند و پس از آن برای انجام فعالیت‌های پس از بلندخوانی از طریق فضای مجازی با کتابدار خود در ارتباط بودند.
از اوایل مهر ماه سال ۱۴۰۰،  کودکان در زمان‌های مشخص به کتابخانه مراجعه می‌کنند، کتاب امانت می‌گیرند، در نشست‌های بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با کتاب شرکت می‌کنند و همچنین با دریافت توصیه‌هایی از کتابدارشان می‌آموزند چگونه کتاب‌ها را در خانه و با خواهر و برادرهای‌شان سهیم شوند.

  • ۲۷ مهر ۱۴۰۰ – بلندخوانی کتاب مرغ سرخ پاکوتاه

  • ۲۷ مهر ۱۴۰۰ – نمونه‌ای از فعالیت کودکان در پیوند با کتاب در گروه آنلاین کتابخانه

  • ۲۰ مهر ۱۴۰۰ – درست کردن ماسک فیل برای اجرای نمایش کتاب المر

  • ۲۰ مهر ۱۴۰۰ – درست کردن ماسک فیل برای اجرای نمایش کتاب المر

  • ۱۴ مهر ۱۴۰۰ – عضوشدن کودکان خارج از خانه کودک در کتابخانه

  • ۲۸ تیر ۱۴۰۰ – بازگشایی کتابخانه

  • شهریور ۱۳۹۹ – آغاز اجرای برنامه‌ی خانواده