موقعیت مکانی: تهران، صباشهر
تعداد اعضاء:
مسئول کتابخانه:
تلفن:
تاریخ آغاز به کار:   ۱۳۹۹
پشتیبان: شرکت مخابراتی ارگ جدید

کتابخانه کودک محور صباشهر واقع در صباشهر، از شهرهای استان تهران در مرکز خانه کودک صباشهر (انجمن یاری کودکان در معرض خطر) در خرداد ۱۳۹۹ با حمایت و پشتیبانی شرکت مخابراتی ارگ جدید، تولید کننده محصولات یوتل تجهیز و راه‌اندازی شد.
در مرکز خانه کودک صباشهر کلاس‌های درس برای کودکان اول تا ششم که بنا به دلایل گوناگونی قادر به تحصیل در مدارس دولتی نبوده‌اند برگزار می‌شود
این کتابخانه با فضاسازی کودک محور و با بیش از چهارصدجلد کتاب باکیفیت به همراه بسته‌های دستنامه و فعالیت به کودکان این مرکز و کودکان محلی خدمات ارائه می‌دهد. همچنین انجمن یاری کودکان در معرض خطر خانه کودکی دیگری در شاهدشهر دارد که از لحاظ مسافت به این مرکز نزدیک است و کودکان این مرکز نیز قرار است امکاناتی فراهم شود تا بتوانند از خدمات این کتابخانه استفاده کنند.
فعالیت این کتابخانه در شرایط شیوع ویروس کرونا، به کمک کتابداران مشتاق این مرکز با رعایت پروتل‌های بهداشتی ادامه دارد. کودکان مرکز عضو کتابخانه شده‌ند و کتاب به امانت می‌برند. همچنین در این مدت با پی‌گیری کتابدار، تعدادی از مادران نیز عضو کتابخانه شده‌اند و از این کتابخانه کتاب به امانت می‌برند و برای کودکانشان می‌خوانند.

گفتنی است مرکز پیش‌دبستانی واقع  این روستا از سال زیر پوشش برنامه‌ی با من بخوان بودند و مربیان آن‌ها آموزش‌های مورد نیاز را دریافت کرده بودند و طی این سال‌ها برنامه‌ی با من بخوان را با پیگیری و مداومت اجرا می‌کردند.