موقعیت مکانی: استان گیلان، شهرستان رودسر، کیلومتر ۱۰ جاده چابکسر، ایستگاه شقایق، روستای چایخانسر، کوچه شهید خزایی، سردخانه شالیزار
تعداد اعضاء: ۵۰ نفر
مسئول کتابخانه: فاطمه میرجعفری
تاریخ آغاز به کار: مهر ۱۳۹۹
پشتیبان: خانواده مهتاب قوامی

این کتابخانه با حدود ۱۲۰۰ جلد کتاب کودک و نوجوان و نزدیک به ۸۰۰ عنوان کتاب ویژه‌ی بزرگسالان آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان روستای چایخانسر و روستاهای پیرامون است.

در طراحی این کتابخانه که با اصول و استانداردهای کتابخانه‌های کودک‌محور با من بخوان فضاسازی شده است، از تصاویر کتاب‌های «خورشید خانوم آفتاب کن» و «رفتم به باغی» (نویسنده محمدهادی محمدی و تصویرگر پرستو حقی) در ترکیب با نقاشی‌هایی از زنده‌یاد «مهتاب قوامی» بهره برده شده است.

روز گشایش کتابخانه، کودکان هیجان‌زده و خوشحال در حالی که ماسک به چهره داشتند کفش‌های خود را پایین پله‌ها درآوردند و با شادی و هیجانی که از چهره آنان به خوبی نمایان بود وارد کتابخانه شدند و کارت عضویت دریافت کردند. عضویت در این کتابخانه رایگان است با این شرط که هر کودک در نوبت بعدی گلدان گلی به کتابخانه هدیه دهد و آبیاری آن را در هفته خود بر عهده گیرد. مادران آن‌ها نیز از بازگشایی چنین محیط امنی برای کودکان خود خوشحال بودند. در پایان در حالی که هر یک از کودکان کتابی زیر بغل داشتند از جمع میزبانان خداحافظی کردند. بدین ترتیب کتابخانه مهتاب با ثبت ۵۰ عضو از روز نهم مهر ماه ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرد.