منطقه جرافیایی: شهر اصفهان، محله یزدآباد
گروه سنی کودکان: پیش دبستان
تعداد کودکان : ۶۰
تعداد مربیان : ۲
تاریخ آغاز:  تابستان ۹۱
تاریخ پایان پاییز ۹۴

برنامه «با من بخوان» در محله‌ی یزدآباد از دهم تیر ماه ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرد. برنامه‌های طرح با همکاری دو مربی در مهدکودک رها برای ۵۰ کودک ۵ تا ۶ سال (پیش دبستانی) پنج‌شنبه‌های هر هفته در دو کلاس اجرا می‌شد. در سال ۹۲ تعداد کودکان شرکت کننده در طرح به هفتاد نفر افزایش یافت و به طور متوسط تعداد ۶۰ کودک در نشست ها شرکت کردند. تشکیل گروه کتابخوانی با حضور ۲۰ نفر از مادران و تشکیل کتابخانه‌ای از سه دوره کتاب‌های ارسال شده برنامه «با من بخوان» از جمله دستاوردهای برنامه با من بخوان در محله یزدآباد اصفهان به شمار می‌روند. در تابستان ۹۴ نیز برای شماری از کودکان این مرکز نشت‌های آواورزی به اجرا درآمد.

شرح کامل

مهد کودک رها در محله یزدآباد، منطقه‌ای محروم در جنوب اصفهان از ابتدای تابستان ۹۱  به  برنامه  «با من بخوان» پیوسته است و از آن تاریخ تاکنون نشست‌های کتابخوانی در این مکان ادامه دارد.

در این مرکز ۶۰ کودک ۳ تا ۶ سال در نشست‌های کتابخوانی هفته‌ای یک بار شرکت کردند که نتیجه‌ی آن، رشد مهارت‌های زبانی، شخصیتی، اجتماعی و شناختی در کودکان بوده است. رویکرد این طرح به ارزش‌های زندگی سبب شد تا کودکان در کارهای گروهی مشارکت بیشتری داشته باشند و به حقوق دیگران احترام بگذارند.

با پشتیبانی مالی نیکوکاران اصفهان سه دوره از مجموعه کتاب‌های برنامه‌ی «با من بخوان» به این مرکز فرستاده شد. همچنین در این مرکز کارگاه های آموزشی نیز برای مادران برگزار شد. یکی از کارگاه های آموزشی که مورد استقبال مادران قرار گرفت، کارگاه “رفتار با کودک” است که بیش از ۲۰ نفر از مادران در این نشست شرکت داشتند. در هرجلسه مادران می‌توانند کتاب‌هایی را برای مطالعه بیشتر به امانت ببرند.

در تابستان ۱۳۹۴ نیز یکی از مربیان انجمن دوستداران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان نشست‌ها و فعالیت‌های بسته‌ی آواورزی را برای حدود ۱۰ نفر از کودکان این مرکز برگزار کرد.

This post is also available in: انگلیسی