, ,

مربیان با من بخوان محله حسن آباد مشیر یزد با تئاتر شورایی آشنا شدند

با من بخوان

مربیان با من بخوان محله حسن آباد مشیر یزد با تئاتر شورایی آشنا شدند!-تجربه‌ها و گزارش‌هاکارگاه پنجم مربیان با من بخوان محله حسن آباد مشیر یزد ۲۲ و ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ در محل هنرستان کار و دانش ذکایی برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه مربیان با تئاتر شواریی آشنا شدند و اطلاعات بیشتری درباره عناصر داستان و شیوه بلندخوانی داستان‌های بلند و شعرخوانی برای کودکان را کسب کردند. در کارگاه تئاتر شورایی مربیان با پیشینه پیدایش این گونه از تئاتر، عناصر مهم آن و چگونگی درگیر کردن کودکان با یک موضوع با کمک تئاتر شورایی آشنا شدند.

در کارگاه عناصر داستان و بلندخوانی رمان‌های بلند به شخصیت‌پردازی در داستان پرداخته شد. این پنجمین کارگاه عناصر داستان بود که برای مربیان این مرکز برگزار شد.

کارگاه شعر کارگاه دیگری بود که برگزار شد. در این کارگاه هم درباره ی شیوه شعرخوانی برای کودکان صحبت شد.

همچنین مربیان مرکز گزارش کار خود را از چند ماه گذشته ارائه کردند و مشکلات و پرسش های خود را با آموزشگران، نهضت قریشی‌نژاد و مهری صفایی در میان گذاشتند.

مربیان در گزارش‌های خود همچنین به پیشرفت های کودکان وعلاقمندتر شدن آن ها به خواندن اشاره کردند. مستانه فکور مربی کلاس های چهارم و پنجم و ششم دختران در آغاز دختران به فعالیت‌های جنبی علاقه بیشتری داشتند امّا حالا به بلندخوانی هم با دقت گوش می‌کنند و در گفت‌وگوها فعالانه مشارکت می‌کنند. روخوانی‌شان خیلی بهتر شده است. رفتار اجتماعی کودکان با هم خیلی بهتر است و در اجرای کارهای مشارکتی بهتر عمل می‌کنند.

سمانه شاکری مربی کلاس‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم پسران نیز از رشد کودکان در مهارت‌های روخوانی، نوشتن و بیان خبر داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *