دور نخست کارگاه‌های «با من بخوان» در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ برگزار شد

مهر و آبان‌ماه ۱۳۹۶ دور نخست کارگاه‌های برنامه ترویج کتابخوانی با من بخوان در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ در هشت منطقه ایران برگزار شد.

برنامه «با من بخوان» از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در سال تحصیلی جدید ۸ منطقه ایران شامل جیرفت در استان کرمان، سراوان، نیک‌شهر، ایرانشهر، زابل و زاهدان در استان سیستان و بلوچستان، کوهدشت در استان لرستان و منطقه بازفت در استان کهکیلویه و بویراحمد را زیر پوشش قرار داد و دور نخست کارگاه‌های خود را برای مربیان و آموزگاران این مناطق برگزار کرد.

عناوین دور نخست کارگاه‌های «با من بخوان» در سال تحصیلی ۹۶-۹۷

این کارگاه‌ها در دور نخست، موضوع آموزش خلاق سواد پایه را در برمی‌گیرد که عناوین آن عبارت‌اند از:

  • کارگاه آواورزی و الفباورزی
  • کارگاه ریاضی آموز لولوپی
  • کارگاه واژه نامه چیستانی
  • و کارگاه نمایش و هنر در پیوند با آموزش خلاق سواد پایه

در برگزاری دور نخست کارگاه‌های «با من بخوان» در سال تحصیلی جدید، بیش از ۳۰۰ مربی و آموزگار آموزش دیدند تا بر پایه این آموزش‌ها، روش‌های آموزش خلاق سواد پایه را در کلاس‌های خود به کار گیرند. همچنین با حمایت پشتیبانان برنامه، تمامی کلاس‌های درس تحت پوشش «با من بخوان»، بسته‌های آموزش خلاق سواد پایه این برنامه را شامل «آواورزی با سی بی لک»، «الفباورزی با کاکاکلاغه»، «لولوپی+ ۰»، «لولوپی+۱»، «واژه‌نامه چیستانی» و «فارسی‌آموز نخودی» بر اساس پایه تحصیلی دانش‌آموزان همراه با یک کتابخانه کلاسی دریافت کردند.

گفتنی است در شهر خرم‌آباد، یک کتابخانه کودک محور نیز راه‌اندازی شده است تا آموزگاران عشایر کوهدشت که زیر پوشش برنامه با من بخوان قرار دارند، از این کتابخانه به عنوان منبعی برای تامین کتاب مورد نیاز جهت برگزاری نشست‌های بلندخوانی در مدرسه‌ها و کلاس‌هایشان بهره ببرند. کتابخانه کودک محور دیگری نیز در راستای برنامه با من بخوان در ماه‌های آینده در شهرستان بازفت راه‌اندازی خواهد شد.

همچنین افزون بر مناطق ذکرشده، امسال ۲ مدرسه در ورامین از پایه‌های اول تا ششم نیز زیر پوشش برنامه «با من بخوان» قرار گرفته‌اند.

پشتیبانان اجرای این برنامه در سال جاری شامل شرکت عمران آذرستان، شرکت سازورسازه آذرستان، شرکت آرین رشد افزا، شرکت ایداج، شرکت بالین تک، انجمن یارا، خانواده دانایی و خانم خرمن کسراییان در این مناطق بوده‌اند.

دور بعدی کارگاه‌ها در آذر و دی‌ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهند شد که به آموزش بلندخوانی، عناصر داستان، ادبیات کودک و کتاب‌های باکیفیت، خواهند پرداخت. هم‌زمان کتاب‌های دور دوم این برنامه نیز شامل کتاب‌های باکیفیت ادبیات کودکان به همراه فعالیت‌ها و دستنامه‌ها به مناطق ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است پیش از برگزاری کارگاه‌های دور دوم، کارشناسان با من بخوان از کلاس‌ها و مدارسی که مربیان آن‌ها در دور نخست کارگاه‌های برنامه شرکت کرده بودند، تحت پوشش برنامه با من بخوان بازدید خواهند کرد و به ارزیابی و برطرف کردن ایرادها و راهنمایی آموزگاران خواهند پرداخت.

 

دور نخست کارگاه‌های با من بخوان

اجرای برنامه «با من بخوان» در منطقه ایرانشهر

کتابخانه کودک محور

فضاسازی و تجهیز کتابخانه کودک‌محور«با من بخوان» در خرم‌آباد لارستان

برنامه ترویج کتابخوانی با من بخوان

اجرای برنامه «با من بخوان» در منطقه سراوان

منطقه زابل

اجرای برنامه «با من بخوان» در منطقه زابل

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *