, , ,

حضور کتابداران کتابخانه‌های «با من بخوان» مناطق زلزله‌زده‌ کرمانشاه در کارگاه‌های آموزشی تهران

برنامه «با من بخوان» ۱۰ و ۱۱ اَمردادماه ۱۳۹۷ میزبان گروهی از کتابداران کتابخانه‌های کرمانشاه شد تا بار دیگر با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تکمیلی با هدف ارتقا سطح دانش و مهارت‌های این گروه، به آنان در کمک به کودکان دربحران کرمانشاه یاری رساند.

چهارده نفر از کتابداران کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان» در مناطق آسیب‌دیده از زلزله ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶ کرمانشاه به دعوت برنامه «با من بخوان» دو روز گرد هم آمدند و در کارگاه‌های تکمیلی «با من بخوان» با عنوان‌های ادبیات کودکان و روش‌های بلندخوانی، فضاسازی کودک‌محور، آشنایی با بسته‌های آواورزی و الف‌باورزی، هنر و نمایش در دو روز شرکت کردند و همچنین به مرور آموخته‌های پیشین خود در این زمینه پرداختند. برگزاری این کارگاه‌ها و حضور همه کتابداران منطقه در تهران همچنین فرصتی بود برای این‌که این افراد در محیطی آرام‌تر با یکدیگر به گفت‌وگو و تعامل درباره کارها و فعالیت‌های کتابخانه‌های خود بپردازند و تجربه‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اجرای کارگاه نمایش

برگزاری این کارگاه‌ها و پذیرایی از کتابداران کرمانشاه با کمک و همکاری پروین اسکندری، مسئول با من بخوان در منطقه‌ی کرمانشاه و آقای سیاوش عینی انجام شد که همواره در اجرای برنامه‌ «با من بخوان» در منطقه‌ی کرمانشاه یار و همراه این برنامه بوده‌اند.

حضور «با من بخوان» کنار کودکان دربحران کرمانشاه

پس از زلزله‌ ۲۱ آبان ۱۳۹۶ کرمانشاه، برنامه‌ «با من بخوان» به همراه کتاب‌های باکیفیت برای کمک به کودکان دربحران وارد مناطق زلزله‌زده این استان شد. این برنامه با تداوم حضور در این مناطق و امدادرسانی به کودکان از راه کتاب‌درمانی، با گذشت نزدیک به نه ماه از این رخداد زیانبار طبیعی، تاکنون هفت کتابخانه در این راه‌اندازی کرده است و کتابخانه‌ دیگری را نیز در شهر جوانرود به زودی تاسیس خواهد کرد. این کتابخانه‌ها در کانکس‌هایی که به این منظور در منطقه مستقر شده‌اند به کودکان زلزله‌زده خدمات ارائه می‌دهند. نشست‌های بلندخوانی، فعالیت‌های در پیوند با کتاب و فعالیت‌های گروهی گوناگونی در این کتابخانه‌ها انجام می‌گیرد که توانسته تاثیرات بسیار مثبتی بر کودکان و نوجوانان عضو این کتابخانه‌ها داشته باشد.

کتابخانه‌های راه‌اندازی شده در کرمانشاه عبارت‌اند از:

  • کتابخانه کانکس سرپل ذهاب با پشتیبانی خانه حمایتی آموزشی محمودآباد
  • کتابخانه ریجاب با پشتیبانی انجمن یاران دانش و مهر
  • کتابخانه قصرشیرین با پشتیبانی بنیاد یارا
  • کتابخانه ثلاث باباجانی با پشتیبانی موسسه دانایار اندیشه و انجمن یاران دانش و مهر
  • کتابخانه پلیکان با همیاری ناهید زوار
  • کتابخانه ژیوان با پشتیبانی صندوق حمایت از کودکان محروم و کار وابسته به موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان
  • کتابخانه روستای دستک علیا با همیاری گروه جمعه مهربانی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *