کارگاه دوروزه «نمایش برای کودکان» شهریورماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان کارگاه «نمایش برای کودکان» را در دو روز برگزار می‌کند. این کارگاه ویژه آموزگاران، مربیان، کتابداران و پدران و مادران است.

اجرای نمایش از فعالیت‌های بسیار موثری است که می‌توان پس از بلندخوانی کتاب انجام داد و باعث یادگیری هرچه بیشتر کودکان می‌شود.

کودکان با گفت‌وگو درباره کتاب و اجرای نمایش آن لذت بیشتری می‌برند و با محتوا و جزئیات کتاب بیشتر آشنا می‌شوند.

اجرای نمایش به عنوان فعالیت پس از بلندخوانی کتاب، کودکان را ترغیب می‌کند به دنبال کتاب‌ها و داستان‌های مختلفی برای اجرای نمایش باشند که در پی آن با کتاب‌های متنوع آشنا می‌شوند، دایره واژگانشان بیشتر می‌شود و اعتمادبه‌نفس و مهارت سخن گفتن آنان افزایش می‌یابد.

سرفصل‌های کارگاه:

این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود و در آن روش‌های گوناگون اجرای نمایش، پس از بلندخوانی کتاب برای کودک، آموزش داده می‌شود.

  • تئوری، بدن و بیان
  • چگونگی ساخت عروسک انگشتی و صحنه‌سازی
  • چگونگی ساخت ماسک و اجرای نمایش
  • معرفی چند تکنیک نمایش عروسکی
  • ساخت عروسک دستکشی، صحنه‌سازی و اجرای نمایش
  • نمایش فیلمی از تجربه‌های مربیان و آموزگاران از اجرای فعالیت‌های کارگاه در کلاس درس

لازم به ذکر است تمامی ابزار و لوازم کارگاهی مورد نیاز در بخش عملی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

هزینه این کارگاه ۱۹۰ هزار تومان است که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱ و ۲ شهریورماه ۱۳۹۷ از ساعت ۹ تا ۱۵ در خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی واقع در تهران، خیابان جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان بیست و دوم، پلاک ۹، زنگ ۱ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارگاه می‌توانند با شماره ۹۱۹۸۷۱۰۳۶۴ تماس بگیرند یا درخواست خود را به تلگرام این شماره ارسال کنند و برای ثبت‌نام آنلاین به نشانی زیر مراجعه کنند:

ثبت‌نام در کارگاه

درباره سهیلا فلاح‌پور، آموزشگر کارگاه:

سهیلا فلاح‌پور، آموزشگر و کارشناس هنر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در برنامه «با من بخوان» و از اعضای رسمی خانه تئاتر (انجمن نمایشگران عروسکی) و شورای کتاب کودک است. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دو رشته تئاتر و نقاشی گذرانده و سال‌ها در گروه بررسی تصویر شورای کتاب کودک و نوجوان فعالیت داشته است. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به طراحی و برگزاری نمایشگاه و کارگاه هنر برای کودکان و والدین، طراحی صحنه و کارگردانی نمایش عروسکی برای کودک و نوجوان و همچنین تدریس تئاتر، نقاشی و ساخت سفال اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *