, , , ,

کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» در موسسه توانمندسازی مهر و ماه تجهیز و فضاسازی شد

برنامه «با من بخوان» پس از دو سال حضور در موسسه‌ توانمندسازی مهر و ماه و اجرای این برنامه، اکنون کتابخانه کودک‌محوری را ویژه کودکان و نوجوانان دوست‌دار کتاب این موسسه تجهیز و فضاسازی کرده است.

تاکنون نشست‌های بسیاری برای کودکان و نوجوانان محله فرحزاد، در گروه‌های سنی گوناگون، برگزار شده است. کودکان فرحزاد با المر، خانم حنا، آبی کوچولو، ماکسِ سرزمین وحشی‌ها۱ و دیگر شخصیت‌های کتاب‌های با من بخوان آشنایند. نخودی، خرگوش حکیم و سیاسیا۲ را دوست دارند و بارها این کتاب‌ها برای آنان خوانده شده است و هم‌چنان از شنیدن این داستان‌ها لذت می‌برند. در ادامه‌ فعالیت این پروژه تابستان امسال، با پشتیبانی مادی و معنوی صندوق کودکان کار متعلق به موسسه‌ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، کتابخانه‌ کودک محور «با من بخوان» در موسسه‌ توانمندسازی مهروماه تجهیز و کتاب‌های جدیدی به این موسسه اهدا شد. از این پس کودکان و نوجوانان مهروماه با شخصیت‌های دوست داشتنی جدیدی آشنا می‌شوند و نشست‌های بلندخوانی در فضایی سرشار از سواد، شادی، زیبایی و پاکیزگی برگزار خواهد شد.

آغاز کار پروژه «با من بخوان» در موسسه توانمندسازی مهر و ماه

«مرکز توان‌مندسازی زنان و کودکان مهر و ماه» که به «خانه فرهنگ و هنر مهر و ماه» نیز شناخته می‌شود در سال ۱۳۹۱ در منطقه فرحزاد، یکی از مناطق حاشیه‌ای و محروم منطقه ۲ شهر تهران، آغاز به کار کرده است.

پروژه‌ «با من بخوان» نیز از زمستان ۱۳۹۵ در موسسه‌ توانمندسازی مهر و ماه واقع در محله‌ فرحزاد تهران کار خود را آغاز کرده و تیرماه ۱۳۹۷ نیز کتابخانه کودک‌محور «با من بخوان» را در این مرکز گشوده است.

آماده‌سازی کتابخانه به همراه آموزشگران و کودکان مهروماه

برچسب‌گذاری کتاب‌های کتابخانه

پس از آماده‌سازی کتابخانه

پس از تجهیز و مناسب‌سازی فضا

پس از تجهیز و مناسب‌سازی فضا

پس از تجهیز و مناسب‌سازی فضا

پس از تجهیز و مناسب‌سازی فضا

۱ منظور شخصیت‌های کتاب‌های المر، خانم حنا به گردش می‌رود، آبی کوچولو و سفر به سرزمین وجشی‌ها است.

۲ سه شخصیت کتاب‌های داستانک‌های نخودی، داستانک‌های خرگوش حکیم و سیاسیا در شهرمارمولک‌ها که هر سه از سوی انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر شده‌اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *