برنامه با من بخوان در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن معرفی می‌شود

برنامه «با من بخوان» در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن در نشستی با عنوان «در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد؟» معرفی می‌شود.

برنامه «با من بخوان» ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ در نشستی با عنوان «در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد؟» از سلسله نشست‌های معرفی ادبیات کودکان جهان، در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن معرفی می‌شود.

در این برنامه کیکو آیکو و سااوری کاتاگیری از مترجمان زبان فارسی در ژاپن درباره جذابیت‌های ادبیات کودکان ایران و وضیعت کتاب و کتابخوانی در ایران صحبت خواهند کرد و برنامه «با من بخوان» را به عنوان یکی از برنامه‌های ترویج کتابخوانی موفق در ایران معرفی خواهند کرد.

به این مناسبت کیکو آیکو چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت با زهره قایینی مدیر برنامه با من بخوان و هورزاد عطاری یکی از هماهنگ‌کنندگان پروژه‌ در برنامه‌ با من بخوان دیدار کرد و با این برنامه بیشتر آشنا شد. او همچنین روز ۲۵ اردیبهشت از دو مرکز خانه کودک کوشا و مرکز توانمندسازی آوای ماندگار دیدن کرد و در نشست‌های آواورزی و الفباورزی و بلندخوانی کودکان شرکت کرد و از نزدیک با شیوه کار برنامه با من بخوان آشنا شد.

نشست «در حال حاضر در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های «در حوزه ادبیات کودکان جهان چه می‌گذرد؟» است که با پشتیبانی کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان و شعبه ملی انجمن جهانی قلم ژاپن برگذار می‌شود.
این نشست به مناسبت برگزاری نمایشگاهی از کتاب‌های کودک ایران با عنوان «سرزمین شعر و افسانه- کتاب کودک ایران» برگزار می‌شود که آن هم بخشی از برنامه‌ای است که به مناسبت۹۰امین سالگرد برقراری ارتباط دیپلماتیک میان ایران و ژاپن در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان برگزار می‌شود.

درباره برنامه با من بخوان

«با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی برای همه کودکان به‌ویژه کودکان محروم و در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اجرا می‌شود. این برنامه بر پایه رساندن کتاب‌های مناسب و باکیفیت به دست همه کودکان بنا شده است، به‌ویژه کودکانی که در وضعیت معمول زندگی به این‌گونه از کتاب‌ها دسترسی ندارند. «همه کودکان حق دارند کتاب‌های باکیفیت بخوانند» در سرلوح این برنامه قرار دارد.

«با من بخوان» بر تقویت سواد پایه و سهیم شدن کتاب با کودکان و نوجوانان با روش بلندخوانی، گفت‌وگو و نمایش در پیوند با کتاب تمرکز دارد تا هم‌زمان با ایجاد لذت و شوق خواندن تأثیرگذاری ژرف‌تری بر ذهن و جان کودکان بگذارد. این برنامه بر اساس این رویکرد، افزون بر گزینش آگاهانه کتاب‌های مناسب و باکیفیت و رساندن آن به دست کودکان، می‌کوشد با برگزاری کارگاه‌های گوناگون، مربیان و آموزگاران را در زمینه بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با آن توانمند کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *