کتاب شاه، موش و پنیر (جشن صلح)

امروز یک روز به‌یادماندنی برای بچه‌ها بود ابتدا با کمک‌مربیان حیاط به مناسبت برگزاری جشن آماده شد سپس با توضیح روز جهانی صلح و مفهوم آن، بچه‌ها با مناسبت این جشن آشنا شدند. سپس آن‌ها را به‌صورت نیم‌دایره نشاندیم تا دید خوبی به کتاب داشته باشند و مربی خوبمان خانم غزنوی با سر کردن شالی سفید به‌عنوان رنگ صلح بلندخوانی کتاب شاه،موش و پنیر را اجرا کردند، که با کمک گرفتن از بچه‌ها در پیش بردن متن به‌خوبی آن‌ها را با خود همراه کردند.
بعد به سراغ فعالیت‌های مربوط به این روز رفتیم به این صورت که ابتدا یک کپی از تصویر یک پرنده سفید به‌عنوان نماد صلح در اختیار همه قرار گرفت تا با قیچی دوربری کنند و تصویر و بال پرنده را با چسب کامل کرده و به هم بچسبانند. بسیار برایشان جالب و هیجان‌انگیز بود سپس بچه‌ها با شیر و کیک پذیرایی شدند و برای فعالیت بعدی آماده شدند.

که مربیان سطح یکی از دست‌های بچه‌ها را با رنگ انگشتی رنگ کرده و در کنارهم به‌صورت یک دایره چاپ کردند. تا بچه‌ها با کنارهم قرار گرفتن دست‌هایشان معنای واقعی صلح را درک کرده و بدانند رنگ، اندازه، نژاد و… تأثیری در صلح و دوستی آن‌ها ندارد و همه باهم برابر هستند.

امیدواریم بچه‌ها این روز را با خاطره‌ای خوب همیشه در یاد خود نگه‌دارند و در آینده برای برپایی و ترویج صلح و عدالت در دنیا و جامعه خود به پا خیزند.

مربی: فاطمه پور بایرام، زینب غزنوی و فاطمه نوروزی

محل اجرا: موسسه توانمندسازی مهروماه، فرحزاد، تهران

بیشتر بخوانید: