بلندخوانی همراه با خلاقیت و کاردستی در کارگاه مادر و کودک

نام کتاب: مسابقه‌ی سبز

نویسنده: لورن چایلد

مترجم: آرام وحیدی

ما با زباله‌ها کاردستی‌های هنری می‌سازیم چون خلاق و باهوش هستیم!

بچه‌ها امروز این شعار را تکرار می‌کردند. برای بلندخوانی کتاب مسابقه‌ی سبز تصمیم گرفتیم آن را با تدریس فصل ۸ علوم (بسازیم و لذت ببریم) تلفیق کنیم. پس بر آن شدیم که کارگاه مادر و کودک را با حضور مادران برگزار کنیم.
ماجرای کتاب از این قرار است که «لولا» دوست دارد همه چیز را جمع کند. هر چیزی که پیدا می‌کند، یک جعبه‌ی خالی، اسباب‌بازی‌های کهنه و… . یک روز «لولا» گفت: دیگر این کار را نمی‌کنم، چون او به اتاق «مارتی» رفته بود؛ او هم مانند «لولا» هیچ چیزی را دور نمی‌ریخت، «لولا» دید که اتاق «مارتی» به یک زباله‌دان تبدیل شده است، او نمی‌خواست اتاقش مانند اتاق «مارتی» شود. در همین حین است که «بن» او را با بازیافت اشیا آشنا می‌کند…
در هنگام بلندخوانی بچه‌ها مشتاق بودند که بدانند بازیافت یعنی چه؟ مشتاقانه به همراه مادرهایشان به داستان گوش می‌دادند. بعد از پایان داستان قرار شد هر هفته، دوشنبه‌ها وسایلی مانند بطری و فلزاتی را که دیگر قابل استفاده نیستند به همراه کاغذهای باطله به جایگاهی که مدرسه برای بازیافت اختصاص داده است تحویل دهند. برای فعالیت پس از بلندخوانی نیز هر دانش‌آموز با همکاری مادرش با استفاده از وسایل بازیافتی خود کاردستی زیبا و شگفت‌انگیزی درست کرد. در آخر نمایشگاهی از کارهای هنری دانش‌آموزان در مدرسه دایر شد.

مربی: عاطفه دریانورد، فاطمه رخشنده

محل اجرا: دبستان مهدیه، شهر درگهان، شهرستان قشم، استان هرمزگان

بیشتر بخوانید: