در شب مهتابی که قرص ماه کامل بود پنج موش کوچولو صدای موسیقی شنیدند و آن‌ها می‌خواستند بدانند این صدا از کجا می‌آید آن‌ها به دنبال صدای موسیقی به راه افتادند تا اینکه به صدای موسیقی رسیدند و یک تابلویی را دیدند که نوشته بود (کنسرت قورباغه‌ها) تنها قورباغه‌ها اجازه ورود دارند.

در مورد طرح و جلد کتاب و نویسنده و مترجمان کتاب حرف زدیم بچه‌های جدیدی در کلاس حضور داشتند که آن‌ها را با شناسنامه کتاب آشنا کردیم فضا برای اجرای نمایش عروسکی آماده بود و همه کودکان دوست داشتند با این پنج موش بامزه آشنا شوند.

اول‌ازهمه آهنگی با صدای کم پخش کردیم و همراه بااینکه موش‌ها به صدای موسیقی نزدیک‌تر می‌شدند صدای آهنگ بالا و بالاتر می‌رفت به حدی که شور و اشتیاق بچه‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد. وقتی‌که پنج موش کنسرت خودشان را اجرا می‌کنند آهنگی بعد از آهنگ دیگری نواخته می‌شد و یک کتاب‌خوانی شاد همراه با موسیقی را برای کودکان اجرا کردیم (همه این فعالیت‌ها کودکان بیشتری را جذب کتابخانه می‌کند)

با اجرای سه یا چهار فعالیت تاکنون ۱۲۰کودک را در روستا جذب کتابخانه کردیم و امیدواریم این عدد ثابت نمی‌ماند و در آخر ناگفته نماند که همه کودکان فکر می‌کردند امروز آخرین بلندخوانی این کلاس است و با شروع بازگشایی مدارس این کلاس تعطیل می‌شود. وقتی اعلام کردم این کلاس برای همیشه است خیلی خوشحال شدند و پیشنهادی که از جانب خود کودکان دادند که ساعت برگزاری کلاس‌ها در شب باشد کودکان مشتاق‌اند شب‌ها به کتابخانه بیایند.

و در آخر همه کودکان با موش‌ها و قورباغه‌ها عکس یادگاری گرفتند.

مربی: عایشه گرشناسان

محل اجرا: کتابخانه طبل، روستای طبل، قشم

بیشتر بخوانید: