,

کارگاه آشنایی با ادبیات کودکان و بلندخوانی در شهر نیشابور برگزار شد

در خرداد ماه ۱۳۹۸ موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان کارگاه «شناخت ادبیات کودکان و روش‌های بلندخوانی» و «فعالیت‌های هنری در پیوند با کتابخوانی» را با همکاری معاونت پرورشی اداره‌ آموزش و پرورش نیشابور در محل کانون سمیه این شهر برگزار کرد.

در این کارگاه دو روزه حدود ۴۰ نفر از روستاها و شهرستان‌های باغشن گچ، میرآباد بالا، عبدالله‌آباد میان‌جلگه، حقیه، زبرخان، قدمگاه، فوشنجان، باغشن، بخش فیروزه، فیض‌آباد، اسحاق‌آباد، قلعه‌نو و همچنین چند دبستان از شهر نیشابور شرکت کردند.

در بهمن ماه ۱۳۹۷ خانم میترا غفاری به یاد والدین‌شان (فاطمه صبری و محمد غفاری) در دو روستای باغشن‌گچ و میرآباد بالا، دو کتابخانه دانش‌آموزی راه‌اندازی کردند و در ادامه از کارشناسان موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و برنامه‌ی «با من بخوان» خواستند که در جهت ارتقای مهارت‌های آموزگاران، مربیان و علاقه‌مندان به کتابخوانی با کودکان، کارگاهی آموزشی در نیشابور برگزار کنند. شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها که در میان آنان شماری از معاونان آموزشی، معاونان پرورشی، آموزگاران، مدیران آموزگار، مدیران آموزشگاه، راهبران و مربیان مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست حضور داشتند، اینک می‌توانند با بهره‌گیری از کتاب‌های باکیفیت این دو کتابخانه، آموخته‌های خود را در نشست‌های کتابخوانی با کودکان و نوجوانان به کار بندند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *