کودکان مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان را تنها نگذاریم

در میان هجوم اخبار ناگوار، خبر جاری شدن سیل در استان سیستان و بلوچستان، بار دیگر نگاه‌ها را به یکی از محروم‌ترین نقاط ایران جلب کرده است. مردمان سخت‌کوش سیستان و بلوچستان در پی خشکسالی‌های مداوم، اینک زیر بار باران‌های سیل‌آسا کمر خم ‌کرده‌اند.

هنگام بروز رخدادهای طبیعی و پس از آن، کودکان بیش از هرگروه دیگر آسیب‌پذیرند و نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارند. در این شرایط بحرانی چه بر سر کودکان این استان می‌آید؟ چه باید کرد؟

این پرسشی است که همه‌ی دوستداران کودک و نهادهایی که برای بهروزی کودکان می‌کوشند، در برابر خود می‌گذارند و بر آن می‌شوند که آن‌ها هم به سهم خود قدمی برای کودکان بحران‌زده بردارند.

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و برنامه «با من بخوان» که چند سالی است در کنار آموزگاران و مربیان زحمتکش این استان در جهت ترویج کتابخوانی و تقویت سوادپایه تلاش می‌کند، اکنون نیز وظیفه خود می‌داند به یاری کودکان منطقه بشتابد و آن‌ها را تنها نگذارد.

روی سخن ما با  آموزگاران، کتابداران، مربیان و داوطلبان دلسوز بومی آن منطقه است: ما هستیم و تا آن‌جا که بتوانیم برای تسکین دردهای کودکان و خانواده‌های‌شان با شما همراه خواهیم بود.

ما از همه‌ی داوطلبان برنامه «با من بخوان» و دیگر دوستداران و دلسوزان کودکان دعوت می‌کنیم که دست در دست هم با فراهم کردن مکان‌های امن درمناطق سیل‌زده، و در پی آن کتابخوانی، نمایش و بازی با کودکان و نوجوانان، از فشار روحی بر آن‌ها بکاهیم و فرصتی برای ترمیم روانی و کاهش اضطراب‌های کودکان مناطق سیل‌زده این استان فراهم آوریم.

*تصویر این نوشته، نقاشی یکی از کودکان منطقه سیل‌زده پلدختر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *