, , ,

نخستین بازدید کارشناسان “با من بخوان” از اجرای طرح در مدارس کوهدشت

با من بخوان

در روزهای ۱۲-۱۴ اردیبهشت ماه ۹۴، کارشناسان با من بخوان نخستین بازدید خود را از اجرای طرح با من بخوان در مدارس شهرستان کوهدشت استان لرستان به انجام رساندند. در این دو روز گروه کارشناسان توانستند جمعا از کار ۱۱ مربی در ۱۰ مدرسه شهری و یک مدرسه روستایی که در مجموع ۷۷۲ دانش آموز را تحت پوشش طرح با من بخوان داشتند، بازدید به عمل آورد.

kohdasht 1394-2 (2)
همچنین در روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، کارگاه با من بخوان در پژوهش‌سرای فارابی برای مربیان و معلمان برگزار شد. کارشناسان در این کارگاه با نمایش فیلم و اسلاید، بازی و کارگاه‌های عملی به آموزش بلندخوانی، عناصر داستان و بسته‌های آموزش خلاق آواورزی و الفباورزی پرداختند.
در بخش بلندخوانی کتاب «پرنده قرمز» و «چه و چه چه یه بچه» به عنوان نمونه بلندخوانی شد. در بخش عناصر داستان کارگاه عملی پیرنگ و توالی رخدادها به شکل گروهی برای کتاب‌های «خانم حنا به گردش می‌رود» و «المر» برگزار شد. در پایان هم لزوم مستندسازی، نحوه پر کردن فرم گزارش‌ها و شیوه تهیه عکس و فیلم مناسب از فعالیت‌های برنامه با من بخوان برای مربیان و معلمان توضیح داده شد.
همچنین پیشنهاد شد در برنامه تابستانی، مربیان با تجربه، برای اعضا کم‌تجربه و افراد علاقه‌مند به اجرای طرح در مدارس، جلساتی به منظور آشنایی با برنامه با من بخوان برگزار کنند تا در سال تحصیلی جدید طرح با من بخوان با تعداد افراد بیش‌تر و آمادگی بهتر اجرا شود.

اداره آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت پس از مذاکراتی که مسئول طرح با من بخوان در کوهدشت انجام داده، در دی ماه ۱۳۹۳ طی بخشنامه‌ای طرح با من بخوان را به مدارس ابلاغ و معرفی کرده که برخی دیگر از مدارس را به اجرای طرح علاقه‌مند کرده است.

kohdasht 1394-2

This post is also available in: انگلیسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *