,

ساخت قایق سی‌بی‌لک، محمودآباد، مهر ۹۶

امروز با دو گروه از بچه‌ها قایق سی‌بی‌لک را ساختیم. مرحله به مرحله روش ساخت قایق به بچه‌ها آموزش داده می‌شد و بچه‌ها با اشتیاق انجام می‌دادند.

بعد بچه‌ها با گل‌های تزئینی و روبان قایق‌ها را تزیین کردند. و خیلی خوشحال بودند که قایق درست می‌کردند و دوست داشتند که قایق هاشون را با خودشون ببرن خانه و تصمیم گرفتم که هر کدوم دوتا درست کنند یکی برای کلاس یکی هم برای خودشون عرفان یک قایق برای خودش تزیین کرد یکی هم برای محمد

امروز با بچه‌های جدید برای اولین بار سفال کار کردم .

در مورد گل صحبت کردیم و اینکه از مخلوط شدن آب و خاک درست می‌شود. بعد از ایشان در مورد ظروف سفالی سوال پرسیدم که فقط پارمیس به گلدان اشاره کرد. از بچه‌ها پرسیدم که دوست دارند با گل چه چیزی درست کنند و شکل آن ‌را نقاشی کنند. سپس گل رس را به آن‌ها نشان دادم و خواستم که لمسش کنند. دو تا از بچه‌ها با اکراه اینکار را انجام دادند .

در ادامه گل را ورز داده و به شکل مار درآوردیم. علی اصغر آن را رول کرد و گفت من حلزون درست کردم.  کمی با وردنه و قالب کار کردند که خوشایندشان نبود و ترجیح دادند با دست گل را شکل بدهند .

همچنین امروز بچه‌ها را دو گروه کردیم: با گروه اول  در مورد پاییز صحبت کردم و ازشون خواستیم هرچی که امروز تو خیابون دیدن برای ما نقاشی کنند. اکثرشون درختی بی برگ و هوای بارانی کشیدند. یکی از بچه‌ها خورشید رو سیاه کشید گفت خانم وقتی بارون میاد خورشید سیاه می‌شه. یکی دیگر از بچه‌ها تمایلی به نقاشی کشیدن نداشت (از طریق بازی و پرسش و پاسخ) بالاخره شروع به نقاشی کشیدن کرد. و کلی وسیله نقلیه برام کشید. در ادامه با هم بازی قایم باشک رو بازی کردیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *