, ,

بدرقه کودکان کارگران فصلی کوره‌پزخانه‌ها با نوشت‌افزارها و کتاب‌های اهدایی

درحالی‌که تابستان ۱۳۹۷ روزهای آخر خود را سپری می‌کند، برنامه «با من بخوان» با همکاری خانه حمایتی آموزشی محمودآباد شهرری، کودکان کارگران فصلی کوره‌پزخانه‌های جنوب تهران را برای سومین سال پیاپی با کتاب‌های اهدایی و نوشت‌افزارهای رنگارنگ و همچنین تجربه‌هایی تازه از با هم خواندن، راهی شهرها و روستاهای‌شان کرد تا برای سال تحصیلی جدید آماده شوند.

برنامه «با من بخوان» در روزهای پایانی شهریورماه تعداد ۵۰۰ جلد کتاب باکیفیت برای ۲۵۰ کودک کوره‌پزخانه‌ها در جنوب تهران فراهم کرد تا با بازگشت به شهرها و روستاهای خود از لذت خواندن کتاب بی‌بهره نمانند. همچنین افزون بر کتاب‌های اهدایی ، خانواده مافی نیز به‌مناسبت نزدیک شدن به یکم مهرماه، زادروز زنده‌یاد معصومه مافی، به یاد ایشان ۲۵۰ بسته کامل نوشت‌افزار به این کودکان اهدا کردند تا بچه‌ها باانگیزه‌‌تر به استقبال سال تحصیلی جدید بروند.

در این راه، افزون بر کتاب‌های اهدایی که از انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان برای این کودکان فراهم شد، نشر هوپا، نشر دیبایه، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتشارات فنی ایران انتشارات محراب قلم، انتشارات قدیانی، نشر نغمه نواندیش، نشر دنیای مادر، نشر نیک‌پی، انتشارات گوهر اندیشه و انتشارات شهرزاد به یاری برنامه «با من بخوان» شتافتند.

تجربه خواندن با کودکان کوره‌پزخانه‌های جنوب تهران

امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مربیان خانه حمایتی آموزشی محمودآباد زیر نظر کارشناسان برنامه «با من بخوان» روزهای بسیاری را در تابستان به کوره‌پزخانه‌های جنوب تهران رفتند و کودکان را در لذت کتابخوانی و انجام فعالیت‌های مختلف در پیوند با کتاب‌ها سهیم کردند لذت خواندن را با هم چشیدند.

این پروژه آموزشی در سه ماه تابستان، با همکاری انجمن حمایتی آموزشی محمودآباد و با هدف اجرای برنامه‌های آموزش خلاق و کتابخوانی برای کودکان خانواده‌های فصلی و غیرفصلی کوره‌های آجرپزی مجاور روستای محمودآباد برگزار شد. در طول این پروژه، ۱۳ مربی خانه حمایتی آموزشی محمودآباد در ۷ کوره آجرپزی برای ۲۵۲ کودک ساکن، برنامه‌های گوناگون «با من بخوان» را اجرا کردند.

در این پروژه سه‌ماهه، در مجموع ۴۱ عنوان کتاب بلندخوانی شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *