, ,

کتابخانه کودک‌محور آوای کودکی یزد، مکانی برای گسترش تخیل و یادگیری

کتابخانه کودک‌محور مهدکودک آوای کودکی در شهر یزد با همکاری موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در تابستان ۱۳۹۸ افتتاح شده است. این کتابخانه با بیش از ۴۰۰ جلد کتاب، بر اساس اصول کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان» فضاسازی شده و علاوه بر کودکان مهد در ساعاتی از هفته پذیرای کودکان محلی نیز هست.

مسئولان و مربیان مرکز رفاه و آوای کودکی یزد که که بیش از سه سال است با الهام از رویکرد رجیو امیلیا در حوزه‌ی آموزش کودکان مشغول به فعالیت هستند، در جست‌وجوی روشی برای زبان‌آموزی خلاق، با شیوه‌ی آموزش خلاق سواد‌پایه از راه ادبیات و بسته‌های فارسی‌آموز نخودی، اشاره‌ورزی، آواورزی، الفباورزی و لولوپی آشنا شدند و از اوایل تابستان ۹۸ همکاری رسمی خود را با موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و برنامه «با من بخوان»، با شرکت در مجموعه کارگاه‌های آواورزی، الفباورزی، ادبیات کودکان و شیوه‌های بلندخوانی آغاز کردند.

به گفته‌ی خانم مریم مجاهدیان، مدیر این مرکز آموزشی، آشنایی با موسسه و کارکرد کتابخانه‌های کودک‌محوری چون کتابخانه‌ی صدرالواعظین خوانسار آنان را تشویق کرد تا با راه‌اندازی یکی از این کتابخانه‌ها محیطی غنی از سواد و هم‌تراز رغبت کودکان و پاسخگوی نیازها و حقوق‌شان در یزد مهیا کنند. این کتابخانه فرصتی است برای حضور کودکان در مکانی که همه اجزا و برنامه‌های آن کودکان را به خواندن تشویق ‌می‌کند و آنان می‌توانند با آرامش، لذت و شادی، خلاقیت و تخیل خویش را در آن‌جا پرورش دهند.

این کتابخانه در مهدکودک آوای کودکی در خیابان بلوار جمهوری شهر یزد واقع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *