, , , , ,

کودکان محمودآباد پایان سال تحصیلی را به همراه «با من بخوان» جشن گرفتند

با من بخوان

جشن پایان سال محمودآباد- خرداد 95

در روز جمعه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۵ جشن پایان سال تحصیلی و پایان دوره «با من بخوان» در سال جاری، در خانه فرهنگ محمودآباد با حضور کودکان، مادران، مربیان، کارشناسان با من بخوان و تعدادی از مهمانان برگزار شد. در این مراسم ۴۵ کودک پیش‌دبستانی، ۴۰ کودک مهد، ۲۰ نفر از کودکان دبستانی که عضو کتابخانه هستند، و نزدیک به ۵۰ نفر از مادران شرکت داشتند.

در آغاز جشن و پس از خوش‌آمدگویی به حاضران، یک گروه نمایش و موسیقی که برای جشن دعوت شده بودند، با نواختن موسیقی و اجرای شعر فضای بسیار شادی را برای کودکان به وجود آوردند.

سپس تعدادی از کودکان پیش‌دبستان که آموزش‌های تقویت سواد پایه از راه ادبیات را با بسته‌های آواورزی و الفباورزی در این مرکز فرا می‌گیرند، با اجرای شعر برای حاضران، شماری از واک‌ها را معرفی کردند. همچنین همه کودکان پیش‌دبستان به شیوه جمعی شعر الفباورزی را به زیبایی خواندند.

گروه موسیقی و نمایش هم ترانه- بازی “حمومک مورچه داره” را با مشارکت کودکان اجرا کرد که مورد توجه شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

جشن پایان سال محمودآباد- خرداد 95در بخش دیگری از برنامه کودکان مهد، نمایش کتاب “مرغ سرخ پاکوتاه” را اجرا کردند و شمار دیگری از کودکان هم با عروسک‌های انگشتی شعر “خانواده” را خواندند.

اجرای زنده موسیقی سنتی توسط گروهی از دوستداران کودک و معرفی سازها و آلات موسیقی توسط همین گروه برای کودکان و خانواده‌ها، بخش دیگی از این مراسم بود. در پایان هم شعر “خوشحال و شاد و خندانم؛ قدر دنیا را می‌دانم” توسط  همه حاضران خوانده شد.

در کنار این مراسم نمایشگاه کتابی از کتاب‌های با کیفیت با قیمت‌های مناسب تدارک دیده شده بود. در پایان از مادران دعوت شد تا با بازدید از این نمایشگاه و خرید یک کتاب، روزی خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی را برای کودکان‌‌شان به یادگار بگذارند. این نمایشگاه که اولین نمایشگاه کتاب در منطقه محمودآباد بود، بسیار مورد استقبال قرار گرفت و مادران و کودکان زیادی را با نمایشگاه کتاب آشنا کرد.

خانه حمایتی آموزشی محمودآباد شهرری(خانه فرهنگ) یکی از مراکز موفق با من بخوان در تهران است. کتابخانه این مرکز که از سال ۹۴ کار خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان محله و خانواده‌های کارگری کوره‌پزخانه‌های محمودآباد شهرری را آغاز کرده است، دارای گروه‌های سنی پیش‌دبستان، دبستان، راهنمایی و دبیرستان است و نشست‌های گوناگون کتابخوانی و فعالیت‌های در پیوند با کتاب، کار با بسته‌های آواورزی و الفباورزی در آن برگزار می‌شود.

This post is also available in: انگلیسی