, , ,

فراخوان جشنواره‌ «ما رنگارنگ هستیم!» به مناسبت روز المر

جشنواره‌ «ما رنگارنگ هستیم!» به مناسبت روز المر

جشنواره‌ «ما رنگارنگ هستیم!» به مناسبت روز المر

گروه «با من بخوان» موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، جشنواره «ما رنگارنگ هستیم!» را به مناسبت روز المر برگزار می‌کند.

فراخوان جشنواره «ما رنگارنگ هستیم!» به مناسبت روز المر

هر کودک با دیگری متفاوت است. هر انسان منحصربه‌فرد است. پذیرش و ستایش تفاوت‌ها و در همین‌‌حال دوستی و برقراری ارتباط با یک‌دیگر بر اساس این پذیرش، یکی از ارزش‌ها و مهارت‌های زندگی است. آن‌چه زندگی را زیبا می‌کند همین جمع رنگارنگ و متنوع ماست؛ آن‌چه شاید بتواند دنیای امروز ما را از جنگ و خشونت نجات دهد.

«با من بخوان» معتقد است برای انتقال این ارزش‌ها به کودکان با به‌کارگیری پند و اندرز و جمله‌های کلیشه‌ای، راه به جایی نمی‌برد. کودکان باید لذت هم‌زمانِ متفاوت بودن و در جمع بودن را لمس کنند. به گمان ما این کار از راه کتاب‌خوانی و انجام فعالیت‌های غیرمستقیم امکان‌پذیر است.

ما پیشنهاد می‌کنیم برای آغاز این راه، ما را از ۲ تا ۶ خردادماه ۱۳۹۶ در جشنواره‌ «ما رنگارنگ هستیم!» همراهی کنید. ما از همه شما آموزگاران، والدین، مربیان و کودکان دعوت می‌کنیم که به مناسبت روز المر در این برنامه‌ شرکت کنید.

۶ خردادماه برابر با ۲۷ می، به نام روز المر نام‌گذاری شده است. المر شخصیت مجموعه کتاب‌هایی با همین عنوان اثر دیوید مک‌کی است که در سراسر دنیا در میان کودکان بسیار محبوب است. المر فیلی است که با دیگر فیل‌ها فرق دارد. همه‌ فیل‌ها خاکستری هستند، اما او چهارخانه و رنگارنگ است و به هر جا می‌رود، همه او را می‌شناسند. المر فیل شوخ و بامزه‌ای است و همیشه باعث شادی و خنده دیگران می‌شود. اما المر از این‌که شبیه دیگران نیست، چندان راضی نیست و سعی می‌کند راهی بیابد که همانند دیگران شود. کودکان با خواندن این داستان و همراه شدن با این فیل شوخ‌طبع و دوست‌داشتنی به ارزش تفاوت‌ها پی می‌برند.

کتاب «المر» را برای کودکان بلندخوانی کنید. پس از بلندخوانی این کتاب، می‌توانید از الگوی ماسکی که ما در اختیارتان می‌گذاریم، برای ساختن ماسکی جالب به همراه کودک‌تان استفاده کنید. بر اساس این الگو و رنگ‌آمیزی و تزئین آن می‌توانید به همراه کودکان ماسک‌های رنگارنگی برای جشن المر بسازید. اجازه بدهید کودکان به سلیقه خود ماسک‌های‌شان را تزئین کنند. سپس آن‌ها را به صورت‌شان بزنند و «متفاوت بودن و یگانه بودن» خود را در روز المر جشن بگیرند.

همچنین از شما دعوت می‌کنیم عکس‌ها، فیلم‌ها، گزارش‌ها، تجربه‌ها و خاطرات خود را از بلندخوانی و انجام فعالیت‌های کتاب «اِلمر» با کودکان برای ما ارسال کنید.

این جشنواره برنده‌ای ندارد. چون در دنیای المر هیچ کس برنده یا بازنده نیست. همه کودکان شرکت‌کننده به مناسبت روز المر از ما هدیه خواهند گرفت؛ از سوی «کتاب هدهد» به همه شرکت‌کنندگان در این برنامه، بن تخفیف کتاب اهدا می‌شود.

مجموعه عکس‌های شما از این فعالیت‌ها در کانال با من بخوان بازتاب خواهد یافت.

آثار خود را تا تاریخ ۸ خردادماه به آدرس‌های زیر ارسال کنید:

کتاب المر - نویسنده و تصویرگر: دیوید مک‌کی

کتاب المر – نویسنده و تصویرگر: دیوید مک‌کی

دیوید مک‌کی از نویسندگان و تصویرگران برجسته ی ادبیات کودک انگلستان است که در سال ۲۰۰۶ نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن شد. مک‌کی داستان «المر» را در سال ۱۹۸۶ منتشر کرد. سپس در سال ۱۹۸۹ آن را با کمی تغییر داد و دوباره منتشر کرد و از آن پس ۳۴ عنوان کتاب دیگر با هنرنمایی این شخصیت نوشت. مجموعه داستان‌های المر به ۴۰ زبان ترجمه شده است. موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، حق ترجمه و چاپ کتاب «المر» اثر دیوید مک‌کی به فارسی و در ایران را از ناشر اصلی اندرسون پرس در انگلیس خریداری کرده و این کتاب را با ترجمه هورزاد عطاری با کیفیت بسیار عالی منتشر کرده است.

جهت خرید کتاب «المر» می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید یا با شماره ۸۸۵۵۳۵۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید:

– دستور ساخت ماسک المر (الگوی ساخت ماسک المر نیز در پیوست قرار داده شده است)

برای خودتان ماسک المر درست کنید

برای خودتان ماسک المر درست کنید

دانلود (PDF , elmer_mask.pdf)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *