راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «ایزی و راسو»

راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «ایزی و راسو»

معرفی دفترچه‌ی راهنمای خواندن کتاب «ایزی و راسو»، تهیه شده در موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

موسسه‌ی پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در راستای پشتیبانی برنامه‌ی «با من بخوان»، دفترچه‌های راهنمای خواندن و فعالیت‌های مربوط به‌ کتاب‌های برگزیده از سوی کارشناسان موسسه و شورای کتاب کودک را تهیه کرده و در دسترس مخاطبان قرار داده است تا خانواده‌ها، مربیان، آموزگاران و کتابداران را در زمینه‌ی چگونگی سهیم شدن کتاب با کودکان راهنمایی کند.

درباره‌ی کتاب «ایزی و راسو»:

نویسنده و تصویرگر: ماری لوئیز فیتزپاتریک. مترجم: نسرین وکیلی. تهران: نشر مبتکران.

گروه سنی: ۳-۶ سال

معرفی کتاب:

این کتاب درباره‌ی ترس، چیره شدن بر آن و ایجاد خودباوری در کودکان است. دختر قهرمان داستان با به همراه داشتن عروسک راسوی خود بر ترس‌هایش غلبه می‌کند. با این کتاب کودک می‌آموزد در مواردی که خطری او را تهدید نمی‌کند، می‌تواند بر ترسش چیره شود و ترس هنگامی بجاست که او را از روبه‌رو شدن با خطری آگاه کند.

درباره‌ی دفترچه‌ی راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «ایزی و راسو»:

بخشی از فعالیت‌های پیشنهادی این راهنما در راستای تقویت اعتماد به نفس و کمک به کودکان در مواجهه با ترس‌هایشان است. بخش دیگری از فعالیت‌ها نیز با هدف بالا بردن دانش کودک در موضوعات مختلفی همچون نور و سایه طراحی شده‌است.

در قسمتی از این راهنما می‌خوانیم:

من هم می‌ترسم و تلاش می‌کنم نترسم
هدف: پذیرش و رویارویی با ترس‌ها
کودکان را به حیاط، سالن یا فضای بزرگی ببرید. از کودکان بخواهید حلقه‌ای تشکیل دهند و همگی دست‌های یکدیگر را بگیرند و روی زمین بنشینند. از همه بخواهید چشمانشان را ببندند، نفسی عمیق بکشند، چشمانشان را بسته نگه دارند و دست‌های یکدیگر را رها نکنند. جمله‌ی اول را خودتان بگویید:« نام من …… است و هنگامی که کودک بودم از …… می‌ترسیدم. هرگاه از چیزی می‌ترسم نفسی عمیق می‌کشم و تلاش می‌کنم راهی برای رویارویی با آن بیابم.» در صورت امکان توضیحات بیشتری بدهید: چرا به نظرتان ترسناک می‌آمد، چگونه توانستید بر ترستان چیره شوید، هنگام ترس از چه چیزها یا کسانی کمک می‌گیرید و… سپس از نفر بعدی بخواهید که…

 

لینک دانلود دستنامه کتاب ایزی و راسو

دانلود (PDF , HandBook_izy_o_rasoo.pdf)


لینک خرید کتاب ایزی و راسو از سایت هدهد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *