راهنمای خواندن و فعالیت‌های کتاب «جادو»

معرفی دفترچه‌ی راهنمای خواندن کتاب «جادو»، تهیه شده در موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

موسسه‌ی پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در راستای پشتیبانی برنامه‌ی «با من بخوان»، دفترچه‌های راهنمای خواندن و فعالیت‌های مربوط به‌ کتاب‌های باکیفیت را تهیه کرده و در دسترس مخاطبان قرار داده است تا خانواده‌ها، مربیان، آموزگاران و کتابداران را در زمینه‌ی چگونگی سهیم شدن کتاب با کودکان راهنمایی کند.

نویسنده و تصویرگر: آنا هگلوند، مترجم: طاهر جام برسنگ، تهران: مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان.

گروه سنی:۷ تا ۹

معرفی کتاب:

در کتاب «جادو» یک غول خطرناک آدم‌ها را به سنگ تبدیل می‌کند و پدر جنگجوی دخترک کتاب برای مبارزه با غول از خانه رفته. روزها انتظار دخترک پایانی ندارد. یک شب دخترک آینه و چاقویی با خود برمی‌دارد و به جست‌وجوی پدرش شنا کنان به سرزمینی ناشناخته می‌رود. از راه باریکی در دشت به خانهٔ چترسازی پیری می‌رسد و چترساز برای مبارزه با غول به او یک چتر می‌دهد. دخترک بسیار کوچک‌تر از غول است اما او راه مبارزه با غول را می‌داند. وقتی به غول می‌رسد در زیر چتر خودش را پنهان و غول از سوراخی که دخترک با چاقو در چتر ایجاد کرده، به داخل‌اش نگاه می‌کند. نگاه غول به آینه می‌افتد و این‌بار خودش سنگ می‌شود و همهٔ مردم از جادوی غول رهایی می‌یابند.

این کتاب همچنین دارای دستنامه‌ای است که ابتدا با کتاب جادو، نویسنده و سپس فعالیت‌های پیشنهادی آشنا می‌شوید.

فعالیت‌های پیشنهادی این راهنما در سه بخش مربوط به پیش از بلندخوانی، پس از بلندخوانی و بعد از آن طراحی شده‌اند و با تنوعی که دارند، طیف وسیعی از اهداف را در برمی‌گیرند. کودکان با انجام این فعالیت‌ها با مفهوم جمع‌گرایی و اهمیت زندگی جمعی، گفت‌وگو و تمرکز بر احساس تنهایی، تقویت مهارت تفکر خلاق، تقویت مهارت حل مسئله و … آشنا می‌شوند.

 

این دستنامه را از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود (PDF , handbook_ReadWithMe_jadoo.pdf)

 

لینک خرید کتاب جادو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *