معرفی با من بخوان در استان سیستان و بلوچستان

منطقه جغرافیاییزابل، زاهدان، ایرانشهر، سرباز، راسک، لاشار، نیک‌شهر، چابهار و کنارک
تعداد کودکان:  ۲۰,۰۰۰
تعداد مربیان و آموزگاران: ۸۰۰
تاریخ آغاز : آذر ماه ۹۳

با من بخوان فعالیتش را در استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۳ با همکاری انجمن شاه پری آغاز کرد. انجمن شاه‌ پری، یاری‌گران زنان سیستان و بلوچستان که از سال ۱۳۹۲ با هدف حمایت و تلاش در جهت توانمند نمودن و ارتقا سطح فرهنگی و آموزشی زنان و دختران استان سیستان و بلوچستان ایجاد شده است، پروژه‌های مختلفی را در دستور کار خود دارد که یکی از آن‌ها، پروژه‌ی شادی و امید به آینده است که کار خود را در چهار فاز فضاسازی اتاق‌های بستری کودکان، قصه‌گویی، ترویج کتاب و کتابخوانی (بلندخوانی) و برگزاری کلاس‌های آموزشی آغاز کرده است. این پروژه با همکاری موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و انجمن شاه‌ پری از آذر ماه سال ۱۳۹۳ در بیمارستان علی اصغر زاهدان برای کودکان مبتلا به تالاسمی و هموفیلی به اجرا درآمده است. هدف از اجرای این برنامه رساندن کتاب‌های باکیفیت به دست کودکان بیمار در جهت بالا بردن سطح کیفی زندگی کودکان بیمار است.

از پاییز ۱۳۹۴ و همزمان با آغاز سال تحصیلی، با من بخوان به مدرسه‌های زابل، زاهدان و ایرانشهر رفت و با اجرای کارگاه‌های بلندخوانی و تقویت سواد پایه برای نزدیک به ۵۰۰ آموزگار و مربی و فرستادن کتاب‌های باکیفیت به این مناطق، گام‌های اثرگذاری در زمینه‌ی بهبود یادگیری سواد کودکان، تغییر فضاهای آموزشی و آشنایی کودکان و آموزگاران با ادبیات کودک برداشته است.

در سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ با من بخوان در زابل، ایرانشهر، نیک‌شهر، کنارک و چابهار اجرا می‌شود و نزدیک به ۹۰۰۰ کودک را از ادبیات کودک و کتاب‌های باکیفیت بهره‌مند می‌کند.

مناطق زیر پوشش با من بخوان در سیستان و بلوچستان

This post is also available in: English