, ,

کتابخانه‌ی با من بخوان در خدمت خانواده‌های سازور سازه آذرستان

با من بخوان

کتابخانه شرکت سازورسازه آذرستانپس از یک سال و اندی از اجرای طرح با من بخوان برای بیش از ۲۵۰ کودک خانواده‌های شرکت سازورسازه آذرستان، اکنون در این شرکت کتابخانه‌ای با نزدیک به ۴۰۰۰ جلد کتاب باکیفیت ویژه کودکان، نوجوانان و والدین آن‌ها بنا نهاده شده است که همه کارگران و کارمندان می‌توانند با مراجعه به این کتابخانه با راهنمایی کتابداران و کارشناسان کتاب‌های مورد نیاز فرزندان خود را انتخاب و به امانت ببرند.

سال گذشته با گشایش مدارس در مهر ماه کلید آغاز طرح با من بخوان در شرکت سازورسازه آذرستان زده شد و پس از برگزاری نخستین نشست آموزشی با مادران در آبان ۹۳، خانواده‌های کارگران و کارکنان کارخانه نخستین کیسه‌های کتاب را دریافت کردند. از آن تاریخ تا پایان تابستان ۹۴ خانواده‌ها هر دو ماه یک بار کیسه های کتاب را که خود و فرزندان‌شان مطالعه کرده بودند با خود به کتابخانه کارخانه باز می‌گرداندند و کیسه‌های جدید به خانه می‌بردند.

کارشناسان برای هر خانواده‌ متناسب با گروه سنی فرزندان‌شان و نیازهای خود آن‌ها کتاب‌هایی برای دو ماه در کیسه می‌گذاشتند. برخی از کتاب‌ها دارای دستنامه و برگه‌های فعالیت بودند تا خانواده‌ها با مطالعه دستنامه‌ها بتوانند به شیوه درست کتاب‌ها را بلندخوانی کنند و با استفاده از برگه‌ها، مطابق راهنما، فعالیت‌هایی را با کودکان‌شان انجام دهند. پدران و مادران می‌توانستند در صورت داشتن پرسش درباره خواندن با فرزندان‌شان از راه تلفن با کارشناسان موسسه تماس داشته باشند. در سال گذشته افزون بر کتاب‌های امانتی، مدیریت کارخانه در چارچوب طرح با من بخوان به خانواده ها مجموعه کتاب‌های آموزش خلاق همچون آواورزی، الفباورزی، فارسی‌آموز ادبی و واژه‌نامه چیستانی اهدا کرد تا یاریگر کودکان در آموزش زبان فارسی باشد. همچنین برای رشد همه‌جانبه کودکان از دوره نوزادی کتاب‌های مقوایی و پارچه‌ای به نوزادان و نوپایان هدیه شد تا مادران با کمک کتاب خواندن با نوزاد و نوپا که شیوه کار را به آن‌ها نشان می‌داد، بتوانند از همان بدو تولد به رشد گفتاری و شناختی کودکان خود یاری رسانند.

کتابخانه شرکت سازورسازه آذرستان

کتاب‌های درون کیسه‌ها پس از یک سال چرخش بین خانواده‌ها، در شهریور ۹۴ در کتابخانه‌ای که در محل کارخانه آماده شده است، قرار گرفت و از مهر ماه سال جاری شمارقابل توجه‌ای کتاب‌های با کیفیت جدید برای کتابخانه خریداری و به کتاب‌های سال گذشته افزوده شده است. هم اکنون شمار کتاب‌های کتابخانه نزدیک به ۴۰۰۰ جلد است که همه کارگران و کارکنان شرکت می‌توانند به تعداد دلخواه برای فرزندان خود کتاب به امانت گیرند. در این کتابخانه کتاب‌هایی با موضوع‌های روانشناسی، آموزش و پرورش و ترویج کتابخوانی نیز وجود دارد تا والدین در این زمینه‌ها آگاهی بیش‌تری یابند و بتوانند به فرزندان خود بیش از پیش یاری رسانند.

This post is also available in: انگلیسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *