, , ,

کتابخانه آناهیتا روشنگر فردای کودکان کار منطقه شوش گشایش یافت

کتابخانه آناهیتا روشنگر فردای کودکان کار منطقه شوش گشایش یافت

برنامه «با من بخوان» کتابخانه آناهیتا را آذرماه ۱۳۹۷ با پشتیبانی مالی یکی از نیکوکاران انجمن «روشنگران فردای کودک» در منطقه شوش تهران برای کودکان کار راه‌‌اندازی کرد.

کتابخانه آناهیتا ، عضوی از گروه کتابخانه‌های کودک‌محور «با من بخوان»، اکنون با فضای دلپذیر خود محل برگزاری نشست‌های بلندخوانی برای کودکان کار است. کارشناسان موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان در قالب برنامه «با من بخوان»، داوطلبانه، کار فضاسازی و آموزش مربیان این مرکز را بر عهده گرفتند و مربیان را با روش‌های بلندخوانی، تاثیر ادبیات کودک و نقش آن در آموزش کودکان به ویژه کودکان دربحران و نیز فعالیت‌های هنری و نمایشی در پیوند با کتابخوانی آشنا کردند.

برگزاری نشست‌های بلندخوانی در کتابخانه آناهیتابرگزاری نشست‌های بلندخوانی در کتابخانه آناهیتا

درباره انجمن روشنگران فردای کودک بیشتر بدانید:

انجمن روشنگران فردای کودک نهادی غیردولتی است که در راستای حمایت و احقاق حقوق کودکان به ویژه کودکان کار در منطقه شوش تهران فعالیت می‌کند. این انجمن از سوی گروه فعلان حقوق کودک پایه‌گذاری و تشکیل شده است که همگی به صورت داوطلبانه مشغول به فعالیت در این حوزه هستند. هدف این انجمن ارتقای سطح آموزشی و مهارت‌های زندگی کودکان کار و خانواده‌های تحت پوشش و حمایت از آنان است.  در حال حاضر بیش از ۵۰ کودک زیر پوشش این مرکز هستند.

درباره برنامه «با من بخوان» بیشتر بدانید:

«با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی برای همه کودکان به‌ویژه کودکان محروم و در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اجرا می‌شود و بر پایه رساندن کتاب‌های مناسب و باکیفیت به دست همه کودکان بنا شده است، به‌ویژه کودکانی که در وضعیت معمول زندگی به این‌گونه از کتاب‌ها دسترسی ندارند. «همه کودکان حق دارند کتاب‌های باکیفیت بخوانند» در سرلوح این برنامه قرار دارد.

«با من بخوان» بر تقویت سواد پایه و سهیم شدن کتاب با کودکان و نوجوانان با روش بلندخوانی، گفت‌وگو و نمایش در پیوند با کتاب تمرکز دارد تا هم‌زمان با ایجاد لذت و شوق خواندن تأثیرگذاری ژرف‌تری بر ذهن و جان کودکان بگذارد. این برنامه بر اساس این رویکرد، افزون بر گزینش آگاهانه کتاب‌های مناسب و باکیفیت و رساندن آن به دست کودکان، می‌کوشد با برگزاری کارگاه‌های گوناگون، مربیان و آموزگاران را در زمینه بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با آن توانمند کند.

کتابخانه‌ پارچه‌ای «با من بخوان»کتابخانه‌ پارچه‌ای «با من بخوان»

کتابخانه آناهیتا روشنگر فردای کودکان کار منطقه شوش گشایش یافت

کتابخانه آناهیتا روشنگر فردای کودکان کار منطقه شوش گشایش یافت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *