«با من بخوان» کار خود را در شهر خوانسار واقع در استان اصفهان از خرداد سال ۹۷، با راه‌اندازی کتابخانه‌ی صدرالواعظین خوانسار با پشتیبانی شرکت عمران آذرستان آغاز کرد. از مهر سال ۱۳۹۷ شماری از مدرسه‌ها و آموزگاران خوانسار نیز با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با من بخوان به این برنامه و به کتابخانه‌ی صدرالواعظین پیوستند.

ساخت کتابخانه‌ی صدرالواعظین از سال۱۳۹۶ آغاز شد و در خرداد ۹۷ به پایان رسید. کتابخانه‌ صدرالواعظین خوانسار که به یاد آقا محمدمهدی امینی (۱۲۶۸-۱۳۳۱)، نامدار به صدرالواعظین، از روحانیون ادیب و انسان‌دوست منطقه و با هدف ترویج کتابخوانی میان کودکان و ارائه خدمات فرهنگی به آنان فضاسازی و تجهیز شده است، بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب باکیفیت برای گروه‌های سنی ۰ تا ۱۶ سال دارد و افزون بر ۷۰۰ کودک و نوجوان عضو آن هستند.

در تابستان ۱۳۹۷ کارگاه‌های بلندخوانی و مادر و کودک برای کتابدارها و مادران برگزار شد. کتابدارهای باانگیزه و آموزش‌دیده برنامه‌های گوناگونی همچون بلندخوانی، فعالیت‌های پس از بلندخوانی و در پیوند با کتاب‌ها مانند نقاشی، کاردستی و اجرای نمایش و نشست‌های «خواندن با نوزاد و نوپا» را در کتابخانه اجرا می‌کنند.

بیش از ۲۰ مرکز دبستان و پیش‌دبستانی در شهر خوانسار و روستاهای پیرامون خوانسار از کتاب‌های باکیفیت کتابخانه صدرالواعظین بهره می‌برند. در مهر ماه سال ۱۳۹۷ در پی مذاکره با آموزش و پرورشِ شهرستان خوانسار، ۲۳ نفر از آموزگاران پایه‌ی اول تا پنجم از ۱۱ دبستان در کارگاه بلندخوانی شرکت کردند. این آموزگاران با امانت گرفتن کتاب‌های باکیفیت از کتابخانه، در کلاس‌های خود  بلندخوانی را برگزار کردند و بدین ترتیب حدود ۸۰۰ کودک دیگر زیر پوشش این کتابخانه قرار گرفته‌اند.

در ادامه بخش‌های مختلف کتابخانه‌ صدرالواعظین معرفی شده‌اند.

بخش‌های گوناگون کتابخانه صدرالواعظین

  • اتاق مادر و نوزاد

در این کتابخانه اتاقی برای کتاب خواندن مادران همراه فرزندان‌شان تا سه سالگی در نظر گرفته شده  که کتاب‌های مناسب این گروه سنی همراه با کتاب‌های ویژه بزرگ‌سالان با موضوعات مربوط به رشد و خواندن با نوزادان و نوپایان در آن قرار دارد.

  • فضای ویژه بلندخوانی

در این بخش از کتابخانه صدرالواعظین نشست‌های بلندخوانی برای کودکان در گروه‌های سنی گوناگون برگزار می‌شود. دیوار این بخش با تصویر «کودک کتاب‌خوان» اثر تصویرگر برجسته‌ هلندی «ماریت تورن‌کویست» تزئین شده است.

  • اتاق فعالیت در پیوند با کتاب‌ها

در این اتاق ابزار و وسایل نقاشی و کاردستی در دسترس کودکان قرار گرفته است و کودکان می‌توانند پیش یا پس از بلندخوانی (آزادانه یا با برنامه‌ای که کتابدار برای آن‌ها در نظر گرفته است) در این اتاق به فعالیت بپردازند.

  • مخزن کتاب

کتاب‌های باکیفیت کتابخانه صدرالواعظین که با برچسب‌های رنگی متناسب با گروه سنی کودکان و نوجوانان دسته‌بندی شده‌اند، در این بخش قرار دارند و هر یک از اعضا می‌توانند برای یافتن کتاب دلخواه خود به این بخش مراجعه کنند.

در این کتابخانه از حضور پدران و مادران همراه کودکان و نوجوانان در همه گروه‌های سنی نیز استقبال می‌‌شود و فضاهایی در کتابخانه برای کتاب خواندن پدر و مادر همراه فرزندشان در نظر گرفته شده تا اعضای خانواده بتوانند زمانی را برای خواندن در کنار یکدیگر صرف کنند.