«با من بخوان» کار خود را در شهر خوانسار واقع در استان اصفهان از خرداد سال ۱۳۹۷، با راه‌اندازی کتابخانه‌ی صدرالواعظین خوانسار با پشتیبانی شرکت عمران آذرستان آغاز کرد. ساخت کتابخانه‌ی صدرالواعظین از سال۱۳۹۶ آغاز شد و در خرداد ۹۷ به پایان رسید. کتابخانه‌ صدرالواعظین خوانسار که به یاد آقا محمدمهدی امینی (۱۲۶۸-۱۳۳۱)، نامدار به صدرالواعظین، از روحانیون ادیب و انسان‌دوست منطقه و با هدف ترویج کتابخوانی میان کودکان و ارائه خدمات فرهنگی به آنان فضاسازی و تجهیز شده است، بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب باکیفیت برای گروه‌های سنی ۰ تا ۱۶ سال دارد و افزون بر ۷۰۰ کودک و نوجوان عضو آن هستند.

این کتابخانه افزون بر خدمات گسترده و فراوانی که به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهد توانسته شبکه‌ای از ترویج‌گران و آموزگاران شهر خوانسار و روستاهای اطراف را نیز زیر پوشش قرار دهد. از مهر سال ۱۳۹۷ شماری از مدرسه‌ها و آموزگاران خوانسار با شرکت در کارگاه‌های آموزشی با من بخوان به این برنامه و به کتابخانه‌ی صدرالواعظین پیوستند. این آموزگاران با امانت گرفتن کتاب‌های باکیفیت از کتابخانه، در کلاس‌های خود نشست‌های بلندخوانی را برگزار کردند و بدین ترتیب حدود ۸۰۰ کودک دیگر زیر پوشش این کتابخانه قرار گرفتند.

کتابداران این کتابخانه برای ترویج خواندن، معرفی کتابخانه به کودکان و گسترش فعالیت‌های کتابخانه به روستاهای اطراف می‌روند و کودکان را با ادبیات و کتاب باکیفیت آشنا می‌کنند و با ترویج‌گران محلی ارتباط برقرار می‌کنند. روستای دوشخراط در جنوب شرقی شهر خوانسار یکی از روستاهای بسیار فعال در پیوند با این کتابخانه است و با همکاری ترویج‌گر ساکن این روستا و کتابداران کتابخانه‌ی صدرالواعظین نشست‌های بلندخوانی به طور پیوسته و مرتب در این روستا برگزار می‌شود.

از سال ۱۳۹۸ کتابخانه‌ی کوچکی نیز در پیوند با کتابخانه‌ی صدرالواعظین در دبستان ولی‌عصر خوانسار راه‌اندازی شده است. کتابداران در بازدیدهای پیوسته از این مدرسه نشست‌های بلندخوانی را در مدرسه برگزار می‌کنند. شماری از دانش‌آموزان پایه‌های بالاتر با یادگیری اصول ساده‌ی کتابداری در روزهای هفته کتاب‌های کتابخانه را به دانش‎‌آموزان مدرسه امانت می‌دهند.

گروه‌های سنی گوناگونی از خدمات این کتابخانه بهره می‌برند. کارگاه‌های بلندخوانی مادر و کودک به طور منظم در کتابخانه برگزار می‌شود و مادران به همراه فرزندان نوپا و خردسال خود در این نشست‌ها شرکت می‌کنند و با شیوه‌های خواندن کتاب با فرزندشان و فعالیت‌های در پیوند با کتاب آشنا می‌شوند.

گروه‌های کودکان پیش از دبستان نیز هر روزه در نشست‌های «آواورزی»، «الف‌باورزی» و «شمارورزی» شرکت می‌کنند. در کنار این نشست‌ها هر روز نشست‌های بلندخوانی، فعالیت‌های پس از بلندخوانی و در پیوند با کتاب‌ها مانند نقاشی، کاردستی و اجرای نمایش از سوی کتابدارهای باانگیزه و آموزش‌دیده در کتابخانه اجرا می‌شود.

کتابداران هر هفته از مدرسه‌های شهر بازدید می‌کنند و با معرفی کتابخانه و کتاب‌های باکیفیت آن به دانش‌آموزان و مسئولان مدرسه‌ها، آن‌ها را به پیوستن به کتابخانه تشویق می‌کنند. بازدیدهای گروهی دانش‌آموزان از کتابخانه نیز از دیگر برنامه‌های منظم این کتابخانه در پیوند با مدرسه‌هاست.

در ادامه بخش‌های مختلف کتابخانه‌ صدرالواعظین معرفی شده‌اند.

بخش‌های گوناگون کتابخانه صدرالواعظین

  • اتاق مادر و نوزاد

در این کتابخانه اتاقی برای کتاب خواندن مادران همراه فرزندان‌شان تا سه سالگی در نظر گرفته شده  که کتاب‌های مناسب این گروه سنی همراه با کتاب‌های ویژه بزرگ‌سالان با موضوعات مربوط به رشد و خواندن با نوزادان و نوپایان در آن قرار دارد.

  • فضای ویژه بلندخوانی

در این بخش از کتابخانه صدرالواعظین نشست‌های بلندخوانی برای کودکان در گروه‌های سنی گوناگون برگزار می‌شود. دیوار این بخش با تصویر «کودک کتاب‌خوان» اثر تصویرگر برجسته‌ هلندی «ماریت تورن‌کویست» تزئین شده است.

  • اتاق فعالیت در پیوند با کتاب‌ها

در این اتاق ابزار و وسایل نقاشی و کاردستی در دسترس کودکان قرار گرفته است و کودکان می‌توانند پیش یا پس از بلندخوانی (آزادانه یا با برنامه‌ای که کتابدار برای آن‌ها در نظر گرفته است) در این اتاق به فعالیت بپردازند.

  • مخزن کتاب

کتاب‌های باکیفیت کتابخانه صدرالواعظین که با برچسب‌های رنگی متناسب با گروه سنی کودکان و نوجوانان دسته‌بندی شده‌اند، در این بخش قرار دارند و هر یک از اعضا می‌توانند برای یافتن کتاب دلخواه خود به این بخش مراجعه کنند.

در این کتابخانه از حضور پدران و مادران همراه کودکان و نوجوانان در همه گروه‌های سنی نیز استقبال می‌‌شود و فضاهایی در کتابخانه برای کتاب خواندن پدر و مادر همراه فرزندشان در نظر گرفته شده تا اعضای خانواده بتوانند زمانی را برای خواندن در کنار یکدیگر صرف کنند.