موقعیت مکانی: هرمزگان، جزیره قشم، درگهان، محله‌ی دلبری، مجتمع فرهنگی قرآنی علی ابن ابیطالب، کتابخانه نوید وحی
تعداد اعضاء:
مسئول کتابخانه
: فاطمه دریانورد، فرشته تورنگ
تلفن:
تاریخ آغاز به کار: اردیبهشت 1398
پشتیبان: شرکت آیکان

 

کتابخانه‌ی کودک محور نوید وحی، با پشتیبانی شرکت آیکان در مجتمع فرهنگی قرآنی علی ابن ابیطالب شروع به فعالیت کرده است. دو اتاق از اتاق‌های این مجتمع نوساز در اختیار برنامه‌ی با من بخوان برای راه‌اندازی کتابخانه قرار گرفته است. پیش‌بینی می‌شود این کتابخانه که در شهر درگهان جزیره‌ی قشم قرار دارد، از کتابخانه‌های فعال موسسه باشد و کودکان و نوجوانان زیادی وقت خود را آن‌جا بگذرانند.

علاوه بر کتابخانه، آموزگاران و ترویج‌گرانی که اظهار تمایل برای شرکت در این برنامه کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به کتابخانه کتاب‌های باکیفیت را امانت گرفته و در کلاس خود به بلندخوانی و فعالیت با کودکان بپردازند. 30 نفر از آن‌ها نیز می‌توانند کتابخانه‌ی کلاسی نیز به امانت بگیرند و کتاب‌های خود را داخا آن‌ها قرار دهند.  این کتابخانه نزدیک به 450 عنوان و بیش از 1000 جلد کتاب کودک و نوجوان فرستاده شده. 13 عنوان کتاب از کتاب‌های فرستاده شده برای بزرگسالان است و مجموعه‌ی کتابخانه مجموعه‌ی فرهنگنامه‌ی کودکان و نوجوانان را نیز شامل می‌شود.

کتابداران و آموزگاران آموزش بلندخوانی، عناصر داستان، ادبیات کودک، کتاب‌های باکیفیت، هنر و فضای سرشار از سواد را خواهند دید. در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت ماه سال 1398، کارگاه بلندخوانی، عناصر داستان و هنر برگزار شد. در این کارگاه حدود 50 نفر از کتابداران، آموزگاران، مدیران و مربیان پیش‌دبستانی جزیره‌ی قشم از روستاهای مختلف آن شرکت کردند.